«
  1. Anasayfa
  2. Telefon
  3. Android Xiaomi Kayıtlı WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Android Xiaomi Kayıtlı WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Rootsuz Telefonda girilen WİFİ şifresini öğrenmek. Android telefonlarda daha önce bağlandığınız bir WİFİ ağın şifresini, başka bir uygulama kullanmadan, rootsuz bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi yeni nesil Android 10 üstü telefonlarda bir wifi ağına bağlandığınızda ve kayıtlı şifresini öğrenmek istediğinizde “Şifreyi paylaşmak için dokunun” şeklinde, bağlı olan WİFİ üzerinde yazı görürsünüz. Bu kablosuz ağa tıkladığınızda karşınıza bir QR barkod okuyucu ekranı gelmektedir. Ben işlemi Xiaomi Redmi serisi üzerinde anlatacağım ancak QR mantıkla diğer Android’li telefon modellerinde işlem aynı şekildedir. Android Telefonlarda, kayıtlı wifi şifresini telefondan nasıl öğrenebiliriz buyurun;

Kayıtlı Wifi Şifresini Öğrenmek

  • Telefonunuzdan daha önce girdiğiniz ve kayıtlı şifresini öğrenmek istediğiniz Wifi ağına bağlanın.
  • Ağın üzerine tıklayın, karşınıza QR kodu gelecektir.

  • Bu ekranın görüntüsünü alın. Telefon modellerine göre ekran görüntü alma işlemleri farklı olabilir Xiomi ekran görüntüsü almanın nasıl olduğunu öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI adresini tıklayıp öğrenebilirsiniz. Samsung telefonlar ekran görüntüsü almak için BU BAĞLANTI‘yı tıklayın.
  • Telefonunuzda bulunan Barkod okuyucu uygulamasını açın. Eğer telefonunuzda yoksa, Google Play Store’den barkod okuyucu yazarak ücretsiz indirebilirsiniz.
  • Barkod okuyucunuzu açtığınızda “QR Kodu” seçili kalsın. Ekran görüntüsü aldığınız resmi buradan seçin.
  • Bağlı olduğunuz Wifi adı yani SSID ismi gelecek. Ekrana dokunun. Hepsi bu kadar şifre size gözükecektir.


Bu şekilde Android telefondan daha önce bağlandığınız kayıtlı WİFİ şifresini, başka bir uygulama kullanmadan ve Rootsuz bir şekilde, en hızlı en güvenli bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *