«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Android Telefonlarda Web Sitesi ve Uygulama Yasaklama

Android Telefonlarda Web Sitesi ve Uygulama Yasaklama

Android Telefonlarda Web Sitesi ve Uygulama Yasaklama nasıl yapılır? Çocuğunuz mobil telefonda çok zaman geçiriyorsa, oynadığı oyunları, uygulamaları, internet sitelerine zaman kısıtlaması yada engelleme yapabilirsiniz. Başka bir eklenti, uygulama kullanmadan Android işletim sistemli telefonlarda bulunan “Dijital Denge ve Ebeveyn Denetimi” özelliğinden faydalanarak uygulama veya web sitesine girişleri engelleyebilir veya kullanım zamanı belirleyebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için telefonunuzda ki Android sürümü 10 ve üzeri olması gerekmektedir. Android’in “Dijital Denge ve Ebeveyn Denetimi” seçeneği, sizlere uygulamalarda ne kadar zaman harcadığınızı ve çok kullanımın önüne geçmek için, uygulamalara süre kota sınırı koyarak telefona bağımlılığınızı azaltabilirsiniz.

Android Telefonda Uygulama Kısıtlama

1- Android telefonun “Ayarlar” bölümüne gelin. Sayfanın aşağısına doğru inin ve “Dijital Denge & Ebeveyn Denetimi” yazısına dokunun. Telefonla ilişkinizi kesmenin yolları altında yer alan “Kontrol Paneli” yazısına dokunun.

android telefon uygulama kısıtlama
android telefon uygulama kısıtlama

2- Karşınıza telefonda en çok kullandığınız uygulamaların süreleri ile birlikte sonuçları gelecektir. Örneğin Telefonunuzda Instagram uygulamasının kullanılmasını engellemek istiyorsunuz yada Instagram kullanımına süre koyup o süre sonun da kapanmasını istiyorsunuz diyelim. Instagram uygulamasına dokunun ve karşınıza gelen ekrandan “Uygulama Zamanlayıcı” yazısına dokunun.

Önerilen Android Yazısı; Android telefonlarda deprem uyarı bildirim sisteminin nasıl aktif edildiğini öğrenmek isterseniz, BU LİNK tıklayıp ilgili yazıya ulaşabilirsiniz.

Kullanım süresini seçin. Örneğin 40 DK seçtiniz. Uygulama 40 DK’lık kullanım süresinden sonra otomatik kapanacaktır. Bir başka örnekten Web sitesi engellemeden anlatalım. Chrome tarayıcı uygulaması altında girilen web siteleri listelenmektedir. Engellemek istediğiniz web sitesine dokunun ve zamanlayıcı ayarlama seçeneğini sıfır (0) seçerseniz telefondan o siteye artık girilemeyecektir. Ayarları sıfırlamak içince, yine uygulama zamanlayıcı ekranına girdiğiniz de, ayarlanmış sürenin hemen yanında sil butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *