«
  1. Anasayfa
  2. Program
  3. Ayrı PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir?

Ayrı PDF Dosyaları Nasıl Birleştirilir?

PDF birleştirme nasıl yapılır? #PDF dosyalarını online birleştirebileceğiniz sitelerde mevcut. Google arama kısmına “PDF merge”,”PDF birleştirme” yazarak online hizmet veren bir çok site karşınıza çıkacaktır. PDF dosyalarınızı ekleyerek hızlı bir şekilde tek PDF yapabilirsiniz. Ancak dosyalarınızın gizliliği ve önemi açısından bu tarz sitelerde eklediğiniz PDF dosyalarını sunucusunda kayıt etme ihtimalleri de var. Önemli içerikli bir PDF dosyasıyla bunu tavsiye etmiyoruz. Tavsiyem bilgisayarınıza kuracağınız ücretsiz bir ücretsiz program ile bu işi halletmek. Bu program sayesinden 2 veya daha fazla PDF dosyasını tek dosya haline getirebilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Ücretsiz PDF Birleştirmek

Size tavsiye edeceğimiz PDF birleştirme programın ismi “PDF 24” programı bu siteden https://tr.pdf24.org/ ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu yazı yayınlanırken ki versiyonu 9.1.1 olan programın “Özel Kullanım İçin Optimize Edilmiştir” yazan sürümünü de indirmeniz yeterlidir. Basit bir kurulum işleminden sonra PDF nasıl birleştirilir anlatalım.

Kurulum işlemi bitip Programı açtıktan sonra, ana ekranında “Dosya Araçları” sekmesi var onu tıklayın.

Karşınıza gelen İkinci yeni ekranda, ekranın sol üst köşesinde (+) artı işareti yani “Dosya Ekle” butonuna tıklayın. Birleştirmek istediğiniz ayrı PDf dosyalarınız kaç adetse ve pdf dosyanız neredeyse buradan ekleyiniz. Benim örneğime göre üç adet ayrı dosya ekledim. Bundan sonra geriye bir işlem kalıyor yani birleştirmek. Görselde gördüğünüz gibi sağ üst köşede “Birleştir” butonu var ona tıklıyorsunuz ve karşınıza, son bir seçenek olan, birleştirilecek tek PDF dosyasının kalitesini seçiyorsunuz. Tavsiyem seçmeden “Sadece Birleştir” seçeneğini tıklamanız yeterlidir. PDF dosyanız tek parça haline gelmiş olacaktır.

PDF Sıkıştırma ve PDF Sayfaları Ayırma

Ayrıca bu ekrana gelmişken PDF dosyaları üzerinden sadece birleştirmek değil, farklı işlemlerde yapabilirsiniz. Örneğin “Sıkıştır” işlemi ile PDF dosyanızın boyutunu küçültebilirsiniz. Özellikle kamu sitelerinde bir PDF dosyası yüklemeye çalıştığınızda boyutları genelde 2 mb istemektedir. Eğer sizin PDF düzenleme dosya boyutunu bundan yüksekse buradan kayıpsız bir şekilde sıkıştırıp dosyanızın boyutunu küçültebilirsiniz. Yine aynı ekranda “Sayfaları Ayıkla” seçeneğini göreceksiniz. Birleştirme işleminin tersi diyebiliriz. Örneğin 10 sayfalık bir dosyanız var siz bunların hepsini tek sayfa yada belirli sayfaları bu sıradan da ayırmak istiyorsunuz işte bu ekrandan basit bir şekilde PDF dosyalarını ayırabilirsiniz.

Türk Telekom DNS adreslerinin yavaş olduğunu düşünüyorsanız, internetiniz için daha güncel ve performanslı bir DNS adresi kullanmak istiyorsanız, Bilgisayar kategorisinde yer alan Windows 10 DNS Adresi Değiştirmek içerikli blog yazımıza bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *