«
  1. Anasayfa
  2. Wordpress
  3. WordPress “Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası” Çözümü

WordPress “Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası” Çözümü

WordPress “Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası” Çözümü nedir? “Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin.” hatası Wordpress alt yapısı kullanan sitelerde karşılaşılan hatadır. Wordpress alt yapılı sitenizde bu hata kodu ile karşılaşıyorsanız, kullanmış olduğunuz eklentinin güncelleştirmesi veya Wordpress versiyonu güncelleştirmesinde karşınıza çıkmaktadır. Siz sitenizde işlemler yaparken arka planda bir eklentinin yeni versiyonu güncellenmişse, yeni dosyaları ftp’de bulunan dosyalarının üzerine yazamayacağından dolayı veya eklenti mySql tarafında ek tablo açıyorsa ve buna ulaşamıyor ise karşınıza çıkmaktadır. Wordpress sitenizin ana sayfada görünürken değil wp-admin bölümüne girmeye çalıştığınızda bu uyarıyı görebilirsiniz.

“Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası” Çözümü

Bu hatanın çözümü için iki yöntem vardır.

-İlk önce cache eklentisi kullanıyorsanız bunu temizleyip test etmenizi öneririz. Daha sonra ctrl + f5 tuşlarına basarak sayfayı yenileyin. Tarayıcı önbelleğini de silebilirsiniz. Eğer buna rağmen “Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil” hatası hala gitmemiş ise, en bilindik ve kesin çözüm yolu “Bakım modunu iptal etmek” yani, eklenti bir güncelleme yaparken FTP içinde “.maintenance” dosyasını silmek.

Bu işlemleri CPANEL’den bağlanıpta dosyayı silebilirsiniz, ancak biraz daha karışık olabilecek bu işlem yerine en kolay yol FTP ile sunucuya bağlanarak güncelleme esnasında otomatik olarak oluşturulan .maintenance (bakım) dosyasını silmenizdir. Bu şekilde bakım modu iptal olacaktır. Cache Eklentinizi tekrar temizleyip sayfayı yenilediğinizde wordpress tabanlı web sitenize ulaşabilirsiniz.

-Buna rağmen hala sorununuz gitmemiş ise, güncelleme yapılan eklentiyi yada eklentileri silip tekrar kurmanızdır. WordPress “Bakım Dolayısıyla Site Uygun Değil Hatası” konu ile ilgili takıldığınız bir yer var ise yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Ayrıca Wordpress kategorisinde yer alan ve güvenlik için Wordpress Versiyon Numarasının nasıl gizlendiğini öğrenmek için BU BAĞLANTI adresine tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Murat

    Bilgi için teşekkürler.

  2. afef sema

    wordpress hiç giriş yapamıyorum direckt karşıma bu yazı çıkıyor