«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Bilgisayar Format Sonrası Program Yükleme Derdine Son

Bilgisayar Format Sonrası Program Yükleme Derdine Son

Format Sonrası gerekli programları online kurun. Bilgisayarınıza format attıktan sonra yapılacak iki işlemden birisi gerekli programları kurmaktır. Diğeri ise bilgisayar sürücülerini güncellemektir. Bilgisayarınıza yeniden işletim sistemi kurduğunuzda zaman alan işlemlerden biriside gerekli programları tek tek arayıp bulup kurmaktır. Ancak gelişen internet web siteleri sayesinde bu programları arama yerine hepsini aynı ekranda ihtiyacınıza göre seçip online olarak kurabilirsiniz. Vereceğim online site ile formattan sonraki olmazsa olmaz programları ücretsiz olarak bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Format Sonrası Programları Online Kurun

Bilgisayarın yoğun kullanılması, internet, film, müzik dosyaları vs.. indirilmesi bilgisayar sisteminizin virüs yada başka Windows işletim sistemi problemlerinden dolayı yeniden kurmanızı gerektirebilir. Formattan sonra en çok kullandığımız programların tek tek aranması ve kurulması da ayrı bir derttir. Ve bu programlar (winrar, acrobat reader, video codec, güncel tarayıcılar vs..) bilgisayarınız için olmazsa olmaz programlardır.

Aslında bunu formattan sonraki süreç olarak da düşünmeyin mesela Adobe PDF’in, Java’nın gibi programların son versiyonlarının güncelleştirilmesi yapmak içinde işe yaramaktadır. Yani bilgisayarın işletim sistemini ve güncelleştirmelerini yaparlar. Sık kullanılan programları kurma işine pek girmezler. Sizler eksik kalan bu işlemi tek tek program aramadan kendiniz online olarak da halledebilirsiniz. Bunların içinde video oynatıcılar, virüs programları, mesajlaşma programlar, cd/dvd yazıcılar, codecler vs. sıralayabiliriz. En önemlisi de ücretsiz olan bu programların güncel son sürümlerinin yer almasıdır.

Sizlere 10 senedir aktif kullandığım online bir servis olan; ninite.com tavsiye edeceğim. İnternet alt yapısı bu kadar gelişmediği yıllarda bu tarz varsayılan programları kurmak için bir çanta dolusu cd ile servise çıkardık :) .

Ninite.com Servisi

Üyelik gerektirmiyor ve yüklenecek programları ninite.com adresinden seçiyoruz. Kullanımı kolay  ve ev kullanıcısına hitap eden sade bir servistir. Bir bilgisayarda olmazsa olmaz programların hepsi vardır. Örneğin Tarayıcılar kategorisinde Google Chrome veya Opera tarayıcı, son zamanların görüntülü konuşma uygulaması Zoom gibi yine aynı şekilde Security kategorisinin altında ücretsiz virüs programlar gibi bir çok programı bir arada bulup isteğe bağlı seçerek indirebilirsiniz.

Sitenin ana sayfasında hangi programların güncel versiyonu çıktığını da takip edebilirsiniz. Böylece eski versiyon kaldığını düşündüğünüz programı tekrar seçip güncelleyebilirsiniz.

Web Tarayıcı, Virüs programlar, Multi Medya programları gibi bir çok program kategorisi karşınıza gelecektir. Ne kurmak istiyorsanız kutucukları seçmeniz yeterli. Seçim işleminden sonra en alt kısımda “Get Your Ninite” diye bir yazı oluşuyor üzerini tıklayıp otomatik kuruluma başlayabilirsiniz.

Bundan sonrası programa kalıyor. Sizin seçtiğiniz uygulamalar sırasıyla bilgisayarınıza kuruluyor. Formattan sonra tek tek program aramakla uğraşmak istemiyorsanız ninite online sistemini denemenizi tavsiye ederiz.

İnternet kategorisinde yer alan Netflix Party Eklentisi kurulumu içerikli blog yazımız ile arkadaşlarınız ile birlikte Netflix yapımlarını birlikte nasıl izleneceğini öğrenebilirsiniz.

Format Sonrası Programları Online Kurmak Videolu Anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *