«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Bilgisayar’da Resim Önizleme Gözükmüyor Sorunu Çözümü

Bilgisayar’da Resim Önizleme Gözükmüyor Sorunu Çözümü

Bilgisayar’da küçük resim Ön İzleme Gözükmüyor Sorunu Çözümü. Bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları ön izlemeli olarak görmek, aradığınız fotoğrafı bulma konusunda size çok yardımcı olmaktadır. Resmi açmadan hangi resim olduğu hakkında en hızlı bilgiye ön izlemesine bakıp görebilirsiniz. Özellikle tasarım, fotoğraf işleriyle uğraşanlar için ön izlemeli çalışmak çok pratik olacaktır. Bilgisayarınızda ki resimleri ön izlemeli değil de hep aynı ikon şeklinde görüyorsanız, aşağıdaki yöntem sırasına göre ön izleme seçeneğini aktif edebilirsiniz.

Resim Önizleme Sorunu Çözümü

1- Masaüstünde yer alan bilgisayar ikonuna yada WİN+E tuşuna basıp dosya gezginini açın. Ekranın Hemen üstünde yer alan “Görünüm” menüsüne tıklayın. Ekranın hemen solunda yer alan “Seçenekler” yazısına tıklayın.

2- Karşınıza gelen yeni pencere ekranında, görünüm menüsünü tıklayın. Sayfanın biraz aşağısına doğru indiğinizde, “Her zaman simge göster, küçük resim gösterme” seçeneğin yanında ki seçili işareti kaldırın ve “Uygula” butonuna basın.

Önerilen İçerik; Resimde ki Yazı Fontunun nasıl bulunduğunu öğrenmek isterseniz BURAYI tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Küçük resim Ön İzleme çözümü Windows 11 ve Windows 7 işletim sistemlerinde de aynı şekilde yapılmaktadır. Yapılan tüm bu işlemlerin ardından artık resim klasörlerine girildiği zaman resimlerin küçük ön izlemelerini görebilirsiniz. Bilgisayarda Resim ön izleme sorununun nasıl çözüleceğini anlattım, konuyla ilgili sorularınız varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *