«
 1. Anasayfa
 2. İnternet
 3. Bilgisayarda Whatsapp Uygulaması Nasıl Açılır?

Bilgisayarda Whatsapp Uygulaması Nasıl Açılır?

Bilgisayarda Whatsapp Uygulaması Nasıl Açılır? Akıllı telefonlarımızda olmazsa olmaz uygulamalardan birisi olan Whatsapp, kullanıcılarına mesajlaşma uygulamasını bilgisayar web üzerinden kullanma imkanı da sağlıyor. Bu şekilde hem bilgisayarınızdan hem de akıllı telefonunuzdan Whatsapp mesajlarınıza ulaşabilirsiniz. Bu uygulamayı Microsoft Egde, Google Chrome, Opera, Mozilla gibi popüler tarayıcılar üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızdan whatsapp web’e girmek için bir QR Kod okutmalısınız. WhatsApp kullanıcılarının web’ten girmek için bir parola oluşturmamaktadır, bu yüzden güvenliğin sağlanması için QR kod zorunlu hale gelmiştir. Bu QR kod her yeni girişte otomatik olarak değiştirilmektedir.

Yazı İçeriği:

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bilgisayarınızdan web.whatsapp.com sitesini açınız. Web sitesinin ana sayfasında karşınıza okutmanız gereken QR kod gelecektir. Akıllı telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına giriniz. WhatsApp ekranınızın sağ üst köşesinde alt alta olan 3 nokta “ayarlar” menüsü bölümüne girmelisiniz. Karşınıza çıkan yeni pencerede “WhatsApp Web” yazısı gelecektir o botuna tıklayınız.

Karşınıza gelen diğer ekranın sağ üst köşesinde (+) işaretini göreceksiniz o butona tıkladığınızda web.whatsapp.com sitesinde görmüş olduğunuz QR kodu akıllı telefonunuzun kamerası ile okutmanız yeterli olacaktır.

WhatsApp Web Ne İçin Kullanılır?

Bilgisayarında uzun vakit geçirenler, özelliklede iş ortamında bulunan kişiler için telefonunu sürekli yanında bulundurmak sıklıkla açmak yerine whatsapp web uygulaması sayesinden mesajlarını görebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarın klavye kullanım tarafını da düşünürsek mesaj yazma kolaylığı akıllı telefon ekranına göre daha seri olacaktır. WhatsApp web için son güncelleme ile bilgisayara program kurulum versiyonuda çıkarmıştır. Eğer ortak kullanımdan çok kendi bilgisayarınız ise bu dosyayı web.whatsapp.com üzerinden indirip kurabilirsiniz. WhatsApp Web özellikle iş/ofis ortamında ve bilgisayarıyla yoğun zaman geçiren kullanıcılar için zamandan da tasarruf edilir ve kişinin WhatsApp uygulamasını çok daha rahat bir biçimde her an kullanabilmesi sağlanır.

WhatsApp Web Kullanımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

WhatsApp uygulamasını web üzerinden kullanmak için telefonunuzun interneti wifi yada mobil olarak açık kalmak zorundadır. Eğer telefonunuzda internet kapalı ise web üzerinden whatsapp erişimine ulaşamazsınız. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus güvenlik anlamındadır. Bir bilgisayarda WhatsApp Web girişi yaptıktan sonra, tarayıcı sekmesini (x) işaretinden kapatırsanız WhatsApp uygulamanızın QR kodu kalıcı olucağı için ve başka bir kullanıcı bilgisayarınıza oturup WhatsApp Web açmaya çalışırsa sizin WhatsApp ekranınız gelicektir. Eğer WhatsApp Web açılan bilgisayar sizden başka kullanıcılar tarafından kullanılıyor ise uygulamadan çıkış yapmanız gerekmektedir.

WhatsApp Web Nasıl Çıkış Yapılır?

İki seçenek olarak WhatsApp Web’ten çıkış yapabilirsiniz. Bu kullanımdan çıkmak tamamen sizin bilgisayar kullanım durumuna ile özel bir gerekçe olmaktadır. İsterseniz çıkış yapmayarak direk web konsolunu açtığınızdan WhatsApp web otomatik girişte yapmış olursunuz.

Tarayıcınızda açık olan #WhatsApp Web ekranınızın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta “Ayarlar” sekmesine tıklıyorsunuz “Çıkış” seçeneğini tıklayarak sonlandırabilirsiniz. WhatsApp uygulama üzerinden çıkış yapmak için, “Ayarlar” sekmesinden “WhatsApp Web” menüsüne girip, en altta yer alan “Tüm Cihazlardan Çık” seçeneğini tıklamanız yeterlidir.

WhatsApp Web İle Yapabilecekleriniz;

 • Emoji ve GIF gönderme
 • Klavye ile mesaj yazabilme
 • Kişi bilgilerine göz atma
 • WhatsApp bilgilerini masaüstü uyarıları şeklinde alabilme
 • Fotoğraf, video ve sesleri rahatlıkla oynatabilme
 • Web kamerasını oynatabilme (Pc kameranız varsa)
 • Fotoğraf paylaşma
 • Ses kaydetme (Pc mikrofon varsa)

Burada en önemli nokta internet bağlantınızın mutlak suretle var olması olacaktır. Eğer bir telefon hattına sahip değilseniz , sadece internet bağlantınız ile bu uygulamayı kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Whatsapp İçerikli Diğer Konular;

Whatsapp mesaj sabitleme ne demek?

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Hakkında Bilgiler

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *