«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Bilgisayar’dan Instagram Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bilgisayar’dan Instagram Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Bilgisayar’dan Instagram Fotoğraf Yüklemek. Bilgisayarınızda bulunan yada indirdiğiniz, üzerinde çalıştığınız bir resim dosyasını akıllı telefonunuzun ınstagram uygulamasını kullanmadan web tarayıcınız üzerinden instagram hesabına giriş yaparak yükleyebilirsiniz. Burada kısa bir uyarı eklemek isterim, bu işlemleri web üzerinden sadece resim dosyaları için yapabilirsiniz. Instagram web sayfasını kullanarak Video yükleyemezsiniz. Bu işlemler için online siteler kullanmanız gerekmektedir. Merak edenler için linkini verebilirim.

Ben örnekleri Google Chrome Tarayıcı üzerinden giriş yaparak anlatıcam. Bilgisayardan Instagram’a yükleme yapmak için Chrome tarayıcıyı önerebilirim. Ayrıca bu işlemi bütün tarayıcılardan yapabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram’a Nasıl Resim Atılır?

  • Bilgisayarınızda kullanmış olduğunuz (Chrome, Opera, Firefox vs..) tarayıcı üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra, Instagram sayfası açıkken Google Chrome tarayıcı kullanıyorsanız Mouse sağ tuş yapıp “İncele” menüsüne tıklayıp sayfayı “F5” tuşuna basıp yenileyiniz.
  • İkinci ve en hızlı seçenek olarak,“F12” tuşuna basmak “F5” ile yenileyin.(Diğer tarayıcılar için Mouse sağ Tuş  “Öğeyi Denetle” menüsüne tıklıyorsunuz.)

Instagram uygulama kod görünümüne geçecektir. Gördüğünüz gibi sayfa ekranı cep telefonunuzdaki uygulama gibi değişti ve  alt kısımda, gönderim alanı butonları aktif olduğunu göreceksiniz. Bundan sonra geriye bilgisayarınızdaki bir fotoğrafı Instagram’a yüklemek.

Sayfa altında yer alan (+) işaretine basıp yüklenecek fotoğrafınızı bilgisayarınızdan seçin, gerekliyse filtre veya düzenleme işlemlerini seçerek sağ üst köşedeki “İleri” sekmesine tıklayın, sonraki ekranda açıklama yazmak, kişi etiketlemek veya konum eklemek seçenekleri de size kalmış “Paylaş” tıkladığınızda artık fotoğrafınız Instagram sayfanıza yüklendi. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, bilgisayarınızdan instagram’a yüklenecek resmin JPG ve PNG resim formatında olmasına dikkat ediniz.

Ayrıca program kategorisinde yeralan, Bilgisayardan Silinmeyen dosya veya Klasörü silmek içerikli blog yazımıza bakarak, masaüstünde yer alan inatçı dosyaları nasıl silebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *