«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Bilgisayardan Silinemeyen Klasör/Dosya Nasıl Silinir?

Bilgisayardan Silinemeyen Klasör/Dosya Nasıl Silinir?

Bazı inatçı klasörler veya dosyalar bilgisayarınızdan silmeye çalıştığınızda şu şekilde bir uyarı vermektedir. “Bu öğe bulunamadı. Öğenin konumunu doğrulayıp yeniden deneyin” şeklinde bir uyarı mesajı vermektedir. Silinmeyen bu tür klasörleri / dosyaları Winrar programı sayesinde ücretsiz olarak silebilirsiniz.

Kısaca Winrar uygulamasına değinmek gerekirse; winrar programı bilgisayarınızda olmazsa olmaz programlardan birisidir. Bu program sayesinde “rar” uzantılı yani sıkıştırılmış dosyaları açabilir yada arşiv dosyası oluşturabilirsiniz. Eğer bilgisayarınızda, Winrar dosyası yüklü değilse https://www.win-rar.com/start.html bu adresten ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Winrar Programı İle Klasör Nasıl Silinir?

  • Bilgisayarınızın masaüstünde yada belgelerimde olan silinemeyen dosyanızın üzerine mouse ile gelerek sağ tuşa basıyorsunuz.
  • Karşınıza gelen yeni ekranda winrar seçeneği olan “Arşive Ekle” seçeneğine tıklıyorsunuz.
  • Bu işlemden sonra karşınıza yeni menü gelecek ve burada, “Arşivleme Sonrasında Dosyaları Sil” seçeneğini işaretliyorsunuz.
  • “Tamam” tıkladıktan sonra silinmeyen dosyanız sıkıştırılmış rar dosyası haline gelecektir. Artık dosyanızı silebilirsiniz.

Bilgisayarınızın vazgeçilmez programlarından birisi olan Winrar ile ücretsiz bir şekilde silinemeyen dosyaları kolay ve hızlı bir şekilde silebilirsiniz. Ayrıca İnternet kategorisinde yer alan Bilgisayara Format Sonrası kurulacak programlar listesi içerikli blog yazımıza bakabilirsiniz.

Silinmeyen Klasörü Silme Videolu Anlatım:

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *