«
  1. Anasayfa
  2. Microsoft Office
  3. Birden Fazla Word Dosyası Nasıl Birleştirilir?

Birden Fazla Word Dosyası Nasıl Birleştirilir?

Birden fazla Microsoft Word dosyasını tek dosya yapmak. Belge karışıklığının önüne geçmek yada aynı devam içerikli ama farklı kayıt edilmiş Word dosyalarını birleştirmek isteyebilirsiniz. Normalde bu işlemi tek Word dosyası açıp diğer Word dosyasındaki içeriği kopyala – yapıştır yaparak ta yapabilirsiniz. Ancak bu sayı çok fazla ise zaman alacak bir işlem olacaktır. Oysa tek Word dosyası yapma işlemini yine Word üzerinden daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bir örnek üzerinden bunu açıklayalım. 2 veya daha fazla Word dosyasını birleştirip tek Word dosyası yapmak için başka bir uygulamaya gerek yok. Yine Microsoft Word’ün sunmuş olduğu “Dosyadan Metin” özelliği sayesinde tek Word Office belgesi haline getirebilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Word Dosyalarını Birleştirmek

  • Boş bir Word dosyası açınız.
  • Üst menüden “Ekle” tıklayınız.
  • Açılan alt menü Metin seçeneklerinden “Nesne” bölümüne Tıklayınız. “Dosyadan Metin” bölümünü seçiniz.

  • Açılan pencereden birleştirmek istediğiniz ayrı Word dosyaları neredeyse (belgelerim, masaüstü) seçiniz. (birden çok dosyayı seçmek için shift tuşuna basılı tutup Mouse ile dosyaları seçebilirsiniz)


“Ekle” seçeneğinize tıkladıktan sonra dosyalarınızın içeriğiniz tek Word dosyasına kopyalanacaktır. Burada ekleme sınırı yoktur. Ancak Word dosya içeriği ne kadar fazla olursa hepsini taşıması biraz zaman alabilir. Bu şekilde birden fazla Word dosyasını birleştirmiş olursunuz. Bu şekilde çıktı alabilir, isterseniz de kayıt Türünü PDF seçerek tek PDF dosyası haline de getirebilirsiniz.

Word Dosyasını PDF yapmak

Word dosyasını PDF haline çevirmek istediğinizde ekstra bir programa ihtiyacınız yoktur. Microsoft Office kendi üzerinden dönüştürme işlemini ücretsiz olarak sunmaktadır. PDF dönüştürülecek Word dosyanız için;

  • Word Dosyanızın sol üst köşesinde yer alan “Dosya” yazısına tıklayınız.
  • Açılan Menüden “Dışa Aktar” seçeneğini Tıklayınız
  • PDF/XPS Belgesi Oluştur seçeneğine Tıklayınız.

Bu yolu takip ederek Word dosyanızı tek PDF dosyası haline getirmiş olursunuz.

İnternet kategorisinde yer alan ve Bir Fotoğraf üzerinde yazılan yazıları Metne Nasıl çevireleceğini öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI‘ya tıklayabilirsiniz.

Word Dosyası Birleştirme Videolu Anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *