«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Bu Uygulama Güvenliğiniz İçin Engellendi Çözümü

Bu Uygulama Güvenliğiniz İçin Engellendi Çözümü

Windows 10 Bu Uygulama Güvenliğiniz İçin Engellendi hatası çözümü. Windows 10 işletim sisteminin Eylül güncellemesinden sonra ortaya çıkan bir güvenlik uyarısıdır. Bu aslında bir hata değil bir güvenlik uyarısıdır. Windows 10 eski yayıncı sertifikalara sahip uygulamaları tanımamasından dolayı çıkan bir güvenlik uyarı mesajıdır. Windows 10 ve 11 işletim sistemlerinin tanımadığı, eski yayıncı sertifikalı programları kurmaya çalıştığınızda; “Bir yönetici bu programı çalıştırmanızı engelledi. daha fazla bilgi için yöneticiye başvurun” şeklinde yazan bir uyarı ekranı çıkmaktadır ve program Windows 10 veya Windows 11 işletim sistemli bilgisayara kurulumunu engellenmektedir. Kurduğunuz programın güvenli olduğuna eminseniz, geçici olarak veya sürekli olacak şekilde bu güvenlik uyarısını, Windows 10’un yerel gurup ilkesinde yapacağımız basit bir ayar ile geçebilirsiniz.

windows 10 bu uygulama engellendi hatası uyarısı
windows 10 bu uygulama engellendi hatası uyarısı

Bu Uygulama Güvenliğiniz İçin Engellendi Çözümü

  • İşletim sisteminizin arama bölümüne “secpol.msc” yazın.
  • Arama sonucunda çıkan Microsoft Ortak Konsol Belgesi uygulamasına tıklayın.
  • Karşınıza bilgisayarınızın Yerel Grup İlkesi ekranı gelecek. Sırasıyla şu ekrana geçiş yapın; Yerel İlkeler> Güvenlik Seçenekleri > Kullanıcı Hesabı Denetimi: Tüm yöneticileri yönetici onay modunda çalıştır seçeneğini tıklayın.


Önerilen Windows 10 yazısı; Windows 10’un gizli özelliklerinden birisi olan ve özellikle dokunmatik ekranlarda çok işe yarayacak kapatma seçeneğinin nasıl olduğunu öğrenmek isterseniz BURAYI tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Çift tıkladığınızda karşınıza gelen seçeneklerde varsayılan olarak Aktif olan seçeneği “Devre Dışı” seçin. Ayarların geçerli olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Hepsi bu kadar. Eski sertifikalı programları, uyarı almadan Windows 10 ve Windows 11 kurabilirsiniz. İsterseniz kurulumdan sonra, yine aynı yolu takip ederek özelliği aktif edip, güvenlik ayarını üst düzeyde tutmaya devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *