«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Chrome Tarayıcı Varsayılan İndirme Klasörü Nasıl Değiştirilir?

Chrome Tarayıcı Varsayılan İndirme Klasörü Nasıl Değiştirilir?

Google Chrome Tarayıcı İndirme Konumunu Değiştirmek. Bilgisayarınızda favori Tarayıcınız olarak Google Chrome kullanıyorsanız varsayılan olarak indirilen klasörü kendinize göre belirleyebilirsiniz. Chrome tarayıcıyı kurduğunuzda bu dosya varsayılan olarak, belgelerim içinde yer alan “İndirilenler” klasörüne otomatik kayıt etmektedir. Bilgisayara indirdiğim dosya nerede? diye aramayla uğraşmayın. Kendi senaryonuza göre bu klasörü değiştirip indirilen dosyalara daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bunun için;

Yazı İçeriği:

Chrome İndirilen Dosyalar Yerini Değiştirmek

  • Google Chrome tarayıcınız açın ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan Alt Alt üç nokta simgesine tıklayın
  • Açılan pencereden Chrome “Ayarlar” yazısına tıklayın.

  • Ekranın solunda yer alan “Gelişmiş” yazısına tıklayın.
  • Açılan Menüden Chrome “İndirilenler” yazısına tıklayın.

  • Ekranın orta kısmında indirilenler için konum bilgisi varsayılan olarak gösterilecektir. Şimdi indirilen klasörünü buradan değiştireceğiniz. Konum yazının hemen yanında yer alan “Değiştir” yazısına tıklayın. Ben bilgisayarın Masaüstüne indirmesini istediğim için ekranın solundan “Masaüstü” seçeneğini tıklıyorum. Sizlerde kendi isteğinize göre seçim yapabilirsiniz.

Örneğin bilgisayar masaüstüne bir klasör oluşturup adını “İndirilen” yazıp bu klasörü de seçebilirsiniz. Tercih size kalmıştır. Artık Google Chrome tarayıcıdan, pdf dosyası, video, belge veya başka türlü dosyalar indirdiğinizde sizin göstereceğin klasöre veya masaüstüne otomatik olarak indirme işlemi başlayacaktır.

İsterseniz aynı ekranda yer alan, “İndirmeden önce her dosyanın nereye kaydedileceğini sor” seçeneğini aktif ederek farklı indirme dosyaları oluşturduysanız yada indirilen dosya içeriğine göre farklı klasörlere indirme yapmak istiyorsanız bu seçeneği aktif edebilirsiniz. İndirme işlemi başlamadan önce nereye kayıt edeceğini size soracaktır. Eğer aktif etmezseniz sizin belirlediğiniz klasöre yada masaüstüne indirme işlemi otomatik başlayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Google Chrome Konuları;

Chrome tarayıcınızda kayıtlı şifreleri Nasıl yedeklendiğini ve nasıl başka bir yere taşınabileceğini öğrenmek isterseniz BURAYI.

Chrome tarayıcının Gizli Mod özelliğinin nasıl devre dışı bırakıldığını öğrenmek için, BU BAĞLANTI adresini tıklayabilirsiniz.

Chrome İndirme Klasörünü Değiştirmek Videolu anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *