«
 1. Anasayfa
 2. İnternet
 3. Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Yedeklemek ve Geri Yüklemek

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Yedeklemek ve Geri Yüklemek

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Yedeklemek ve Geri Yüklemek. Google Chrome tarayıcının kullanıcılarına sunduğu özelliklerinden biriside üyelikle girilen web site girişler için otomatik form doldurma özelliğidir. Mail adresiniz yada üye olduğunuz bir site veya sosyal medya hesabınız bir kez girdikten sonra Google Chrome kullanıcısına şifre kayıt etmesini sormaktadır. Eğer bu seçeneğe evet derseniz, bundan sonraki aynı siteye girişlerde her seferinde kullanıcı adı ve şifre yazmayacak otomatik giriş yapmanızı sağlayacaktır.

Kayıtlı şifreleriniz Google Chrome de  çoksa bazı nedenlerden dolayı bunların yedeğini almak gerekebilir. Herhangi bir Chrome eklentisi kullanmadan tarayıcınızın kendi ayarları üzerinden chrome şifrelerini yönetebilirsiniz. Örneğin bilgisayarınıza yeniden işletim sistemi kuracaksanız yada tarayıcı geçmişini komple temizlemeniz gerekiyorsa veya başka bir bilgisayara geçiş yapacaksanız bu yedeklerin bir kopyasını alıp başka bir Google hesabına aktarabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Chrome Kayıtlı Şifreleri Dışa Aktarma

 • Chrome tarayıcısını açın ve adres çubuğuna chrome://settings/passwords yazıp Enter tuşuna basınız.
 • Karşınıza gelen ekranda kayıtlı şifreler gözükecektir. Dışa aktarmak için “Kayıtlı şifreler” yazısı yanında bulunan Alt alta üç nokta işaretine tıklayın.

 • Açılan ekranda “Şifreleri Dışa Aktar” yazısı karşınıza çıkacak, bu seçeneğe tıklayın.
 • Chrome Şifreleri.csv isminde bilgisayarınızda gösterdiğiniz yere kayıtlı şifreler dosyasını indirebilirsiniz. İsterseniz ismi değiştirebilirsiniz.

Bu yöntem ile kayıtlı şifrelerinizi bilgisayarınıza indirmiş oldunuz. Artık başka bir bilgisayara Google Chrome tarayıcıya bu dosyayı yükleyebilirsiniz Bunun için;

Chrome Kayıtlı Şifreleri İçe Aktarma

Şimdi sıra geldi aldığınız şifreler yedeğini başka bilgisayarda ki Google Chrome tarayıcıya nasıl taşınacağına. Bunun için;

 • Google Chroem tarayıcının adres çubuğuna, Chrome://settings/passwords yazıp Enter tuşuna basınız.
 • Karşınıza gelen sayfada yer alan “Google Hesabınızda ki kayıtlı şifrelerinizi görüntüleyin ve yönetin” seçeneğine tıklayın.

 • Karşınıza “Şifre Yöneticisi” ekranı gelecektir.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Dişli Çark İşaretine Tıklayın.
 • “Şifreleri içe Aktarma” yazısına tıklayın. Açılan ekranda indirmiş olduğunuz  kayıtlı şifreler dosyasını gösterip tekrar yükleyebilirsiniz.
 • Ayrıca bu ekranda yer alan “Şifreleri kaydetmeyi öner” seçeneği ile Google Chrome’nin mobil telefondan ve bilgisayarınızdan girerken şifre kayıt etmeyi sorup sormamasını da ayarlayabilirsiniz.

Google Chrome tarayıcının 2021 yılında çıkarmış olduğu yeni versiyonda şifre yedekleme ve geri yükleme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlattım. Konuyla ilgili takıldığınız bir nokta varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, Microsoft Outlook programında okundu bilgi ve teslim bilgisi ayarları nasıl yapılır? içerikli blog yazımızda ilginizi çekebilir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *