«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Google Chrome Tarayıcı Özel Tema Nasıl Yapılır?

Google Chrome Tarayıcı Özel Tema Nasıl Yapılır?

Kendi Özel Google Chrome tarayıcı Temanızı Nasıl Yapabilirsiniz? En çok kullanılan tarayıcılardan birisi olan Chrome, 77.ci sürümünden sonra sunduğu kişiselleştirilebilir özelliği sayesinde kendi temanızı tasarlama imkanı sunmaktadır. Önceleri eklenti ile veya tarayıcının deneysel özelliklerini aktif ederek yaptığımız işlemleri artık Chrome tarayıcı üzerinden yapacağımız basit bir ayar ile aktif edebilirsiniz. Sonrasında menü renklerini, sekme renklerini, arka plan resimlerini kendi isteğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Google Chrome Tema Oluşturmak

Google Chrome tarayıcınızın en güncel versiyonda olduğuna emin olun. Güncelleştirme işlemi için; Chrome tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan (alt alta üç nokta) simgesine dokunun. Açılan pencereden “Yardım > Google Chrome Hakkında” yazısına tıklayın. Tarayıcınız güncel değilse otomatik güncelleme başlayacaktır. Google Chrome yeni özelleştirme araçlarını aktif etmek için;

Google Chrome tarayıcınızı açın ve ekranın sağ alt köşesinde yer alan (kalem işareti) “Chrome Özelleştirin” yazısına tıklayın. Karşınıza Arka Plan, Kısayollar, Renk ve Tema bölümlerini düzenleyebileceğiniz 3 menü ekranı gelecektir.

Klasik Arka Plan; bu bölümde Chrome tarayıcınızın arka planına istediğiniz resmi ekleyebilirsiniz. “Cihazımdan yükle” seçeneğine tıkladığınızda, ister kendi resminizi veya evcil hayvanınızın resmini yada sevdiğiniz birisinin resmini tarayıcınıza arka plan yapabilirsiniz. Yine aynı panel içinde yer alan çeşitli resim kategorilerini, örneğin; doğa manzaraları, şehir vb.. gibi seçebilirsiniz. Bu hazır resimler, popüler resim sitesi https://500px.com/ üzerinden en çok beğenilen resimler içinden seçilerek her gün değiştirilip size sunulmaktadır. Seçtiğiniz kategorinin hemen üstünde yer alan “Günlük olarak yenile” seçeneğini aktif ederseniz, tarayıcı ekranınıza her gün farklı resimler gösterilecektir. Ben doğa yada şehir kategorisini seçip bu şekilde kullanmaktayım. :)

Kısayollar bölümünde; size 2 seçenek sunulmaktadır. İsterseniz kendi belirlediğiniz Kısayollar sizin tarafınızdan seçilir. Yada en çok gezindiklerinizi Google Chrome tarayıcı otomatik ekler.

Renk ve Tema bölümünde ise; Chrome tarayıcınızın araç çubuğu menü rengini kendi zevkinize göre değiştirip düzenleyebilirsiniz.

Eğer Chrome tarayıcıyı varsayılan ayarlarına geri dönüş yapmak isterseniz, özelleştirmenin içinde yer alan “Klasik Chrome” seçmeniz yeterli olacaktır.

Diğer Google Chrome Tarayıcı Konuları

Google Chrome tarayıcıda kayıtlı şifreleri yedeklemek ve başka bir Chrome tarayıcıya nasıl yükleneceğini öğrenmek isterseniz BURAYI

Pekii Chrome tarayıcıda kayıtlı olan şifreleri nasıl temizleneceğini öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI linkine tıklayıp ilgili blog yazılarına ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *