«
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar
 3. CredSSP Uzak Masaüstü Bağlantısı Sorunu Çözümü

CredSSP Uzak Masaüstü Bağlantısı Sorunu Çözümü

Uzak Masaüstü Bağlantı Uyarısı Çözümü. Pandemi’den dolayı bir çok kurum evden çalışmaya başladı. Özellikle kurumsal firmalar VPN alt yapısı ile sunucularına uzak bağlantı yapıp çalışmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Ancak Windows 10 ve Windows 7’de sunuculara uzak bağlantı yapılmaya çalışıldığında aşağıdaki görsel gibi uyarı çıkmaktadır ( Windows 7’de bu ekran gelmez, bağlantı otomatik kapanır) aslında bu hata değildir. Microsoft’un Updateleri ile gelen güvenlik yapılandırmasıdır. Bu uyarıyı yine işletim sistemi üzerinde yapılacak bir ayar ile düzelte bilirsiniz. Aşağıda anlatılan işlemler Windows 10 ve Windows 7 işletim sistemlerinin her ikisinde de aynı şekildedir.

Yazı İçeriği:

Uzak Masaüstü Bağlantı Problemi Çözümü

CredSSP Uzak Masaüstü için, uyarının çözümü için sizlere 2 yöntemden bahsedeceğim. Hangisi sizin için kolayınıza gelirse birini deneyebilirsiniz. Yada uğraşmak istemezseniz yazının en sonuna hazır bir dosya indirme linki bırakacağım o dosyayı çalıştırmanızda yeterli olacaktır.

Uzak Bağlantı Sorunu Çözüm 1

Windows 10/7 Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi

 • Windows 10 işletim sisteminizi “Ara” bölümüne yada “Çalıştır” Bölümüne “gpedit.msc” yazıp Enter basıyorsunuz. Karşınıza Grup ilkesi düzenleyicisi ekranı gelecektir.
 • “Bilgisayar yapılandırması” altında bulunan “Yönetim Şablonları” bölümünü tıklıyorsunuz.
 • “Sistem” bölümünü tıklıyorsunuz.
 • Hemen sağ ekranda açılan seçeneklerin içinden “Kimlik bilgileri veri Aktarımı” menüsünü tıklayınız.

 • “Kimlik bilgileri veri Aktarımı” menüsü içinde yer alan “Şifreleme Kahini Düzeltme” yada “Şifreleme Oracle Düzeltme” yazısını göreceksiniz bu menüye tıklıyorsunuz. Yapılandırma sayfası açılacaktır.
 • Şifreleme Düzeltme Bölümünü “Etkin” konuma getirip “Koruma Düzeyi” ekranını “Savunmasız” olarak seçip tamam tıklayıp bu ekrandan çıkıyorsunuz.


Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra artık CredSSP uzak bağlantı uyarısı almayacak ve Windows 10 / 7  üzerinden uzak bağlantı yapabileceksiniz.

Uzak Bağlantı Sorunu Çözüm 2

Windows 10/7 Kayıt Defteri Düzenleyicisi

 • Windows 10 işletim sisteminizin “Ara” bölümüne yada “Çalıştır” bölümüne “Regedit” yazıp Enter basınız.Karşınıza kayıt defteri düzenleyicisi ekranı gelecektir.
 • Regedit Kayıt Defterinde Şu yolu takip Edip menüyü açınız; \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\CredSSP\Parameters
  Burada dikkat etmeniz gereken nokta; CredSSP\Parameters sizin kayıt düzenleyicinizde gözükmeyebilir. Bunu el ile ekleyeceksiniz.
 • ”System” klasörünün üzerine sağ tuş basıp “yeni” diyorsunuz ve “anahtar” bölümüne tıklayıp “CredSSP” klasörünü ekliyorsunuz. Aynı şekilde CredSSP klasörün üstüne gelip mouse ile sağ tuş yaparak “Parameters” klasörünü ekliyorsunuz.”Parameters” içine gelip (tırnak işareti olmadan) yine mouse sağ tuşa basarak “AllowEncryptionOracle” yazısını ekliyorsunuz.
 • Bu yazının üstüne çift tıklayıp “Değer Verisi” bölümünü “2” yapıyorsunuz. Ayarların geçerli olması için bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda uzak bağlantı sorununuz düzelecektir.


Bu işlem için hiç şubesiz en kolay yöntem Birinci yöntemdir. Yani “yerel grup ilkesi düzenleyicisi”. Bunların hiç biriyle uğraşmak istemiyorsanız aşağıda ki vereceğim linkte dosyayı bilgisayarınıza indirip. Üzerine mouse ile gelip sağ tuş “Yönetici Olarak Çalıştır” tıklarsanız yukarıdaki Regedit ayarı otomatik olarak eklenecektir. Bilgisayarını yeniden başlattığınızda çözümü sağlamış olursunuz.

CredSSP Uzak Masaüstü Bağlantı Uyarısı Çözümü Regedit Dosyasını İndirmek için >> BURAYI TIKLA

Bilgisayar kategorisinde yer alan bir diğer makalemiz olan RAID Disk yapıları Nelerdir? içerikli blog yazımıza bakabilirsiniz.

Uzak Masaüstü Bağlantısı Sorunu Çözümü Videolu anlatım;

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *