«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Depremde ve Acil Durumlarda Hayat Kurtaran Uygulamalar

Depremde ve Acil Durumlarda Hayat Kurtaran Uygulamalar

Acil durumlarda veya Deprem gibi doğal afet durumlarında telefonumuzda bulundurmamız gereken ücretsiz mobil uygulamalar. Yaşanılan doğal afet sonrası iletişim yoğunluğundan dolayı iletişim sorunları yaşanmaktadır. Aşağıda verdiğimiz uygulamalar sayesinde sevdiklerinizle yada yakın birisiyle iletişime geçebilir Sağlık durumunuz hakkında bilgi verebilir, yerinizi bildirebilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Acil Durum Uygulamaları

1- Bridgefy Uygulaması

İnternete erişiminiz olmadığında, sadece Bluetooth anteninizi açarak arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmanızı sağlayan çevrimdışı bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ne kadar çok kullanıcıda bu uygulama kurulu olursa erişim ağınız o kadar geniş olur.

Google Play Store Yükleme Linki >> TIKLA

IOS Apple Store Yükleme Linki >> TIKLA

2- AKUT Güvendeyim Uygulaması

AKUT Arama Kurtarma Derneği ve Genel Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. tarafından geliştirilen Güvendeyim; deprem, sel ya da diğer acil durumlarda sevdiklerinize güvende olduğunuzu bildirmenizi sağlar. Böylece baz istasyonları meşgul edilmez ve afetten zarar görenler kolayca cep telefonları ile arama yapabilir.

Google Play Store Yükleme Linki >> TIKLA

IOS Apple Store Yükleme Linki >> TIKLA

3- 112 Acil Yardım Butonu Uygulaması

112 Acil Yardım Butonu uygulamasını kullanarak acil durumlarda sizin ya da yakınlarınızın yaşadığı veya çevrenizde gerçekleşen acil müdahale gerektiren bir olayda acil servisi haberdar edebilir ve uygulamanın göndereceği konum bilgisiyle, size en kısa sürede ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Google Play Store Yükleme Linki >> TIKLA

IOS Apple Store Yükleme Linki  >> TIKLA

4- Red Panic Button Uygulaması

Acil durumlarda, ekranda bulunan kırmızı Panik Butonuna Basın! Sadece bir panik numarası ayarlamalısınız ve telefon, konumunuzla bir Google Haritalar bağlantısı içeren bir SMS gönderir.

Google Play Store Yükleme Linki >> TIKLA

İOS Apple Store Yükleme Linki >> TIKLA

5- LastQuake Uygulaması

LastQuake, bir deprem meydana geldiğinde gerçek zamanlı olarak nüfusları uyarmaya ve tanıklıkları toplamaya adanmış ücretsiz bir mobil uygulamadır. Sismologlar tarafından tasarlanan LastQuake, Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nin (EMSC) resmi uygulamasıdır. Deprem alanında bulunan kullanıcıların durumunu otomatik olarak algılıyor ve yakınlarına kısa mesaj ile uyarı gönderiyor.

Google Play Store Yükleme Linki >> TIKLA

IOS Apple Store Yükleme Linki >> TIKLA

Tecrübe ettiğiniz başka acil durum mobil uygulamaları varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Mobil Kategori Yazıları;

Instagram Arama Geçmişini Silmek

Instagram Bioya link nasıl eklenir?

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *