«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. e-Devlet T.C. Kimlik Kısıtlaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet T.C. Kimlik Kısıtlaması Nasıl Yapılır?

e-Devlet T.C. Kimlik Kısıtlaması Nasıl Yapılır? T.C. Kimlik Kısıtlaması neden yapmalıyız? sizin bilginiz dışında kimlik bilgilerinizin kullanılarak adınıza şirket açılmasının yada açılan şirkete ortak gösterilmesi gibi bu tür dolandırıcılıklara maruz kalmamak için T.C. Kimlik Kısıtlaması özelliğini e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Daha önceleri bu gibi işlemleri yapmak için, ticaret sicili müdürlüklerine gitmek gerekiyordu. Artık buna gerek kalmadı e-Devlet üzerinden giriş yaparak ortak ve yetkili seçeneklerini isteğe bağlı kapatabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

e-Devlet T.C. Kimlik Kısıtlaması

1- www.turkiye.gov.tr sitesi üzerinden e-Devlet hesabınıza giriş yapınız. Hızlı bir şekilde ilgili menüye ulaşmak için “Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?” yazan arama bölümüne “Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri” yazın aramada karşınıza gelen “Ortak / Yetkili Olunmasına Yönelik Kısıtlama İşlemleri (MERSİS)” yazısına tıklayın.

2- Daha önce başvuru yapmadığınız için ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan “Yeni Başvuru” yazısına tıklayın. Karşınıza kısıt türü ekranı gelecektir. “Ortak” ve “Yetkili” olarak iki türlü kısıt seçeneği sunulmaktadır.

İki seçeneği seçip “Devam Et” butonuna tıklayın. Karşınıza gelen bilgilendirme ve onay yazısını kabul edin. Kimlik numaranız üzerine ortak ve yetkili olarak eklenilmesine yönelik kısıt konulduğunda, T.C. kimlik numaranız ile MERSİS üzerinden ortak ve yetkili olarak eklenmek istendiğinizde sistem uyarı vererek bu işlemi gerçekleştirmeyecektir. Bu seçeneği yine isteğe bağlı yukarıda ki yöntemi devam ederek kaldırabilirsiniz.

TC Numara kısıtlama Videolu anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *