«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Microsoft Edge Dikey Sekmeler Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Microsoft Edge Dikey Sekmeler Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Microsoft Edge tarayıcıda Dikey Sekmeler Özelliği aktif etmek. Windows 10 ile gelen Edge web tarayıcı hem kullanım açısından hem de performans açısından çok beğenildi. Microsoft kullanıcı deneyimi için yeni özellikler sunarak tarayıcısını geliştirmeye devam ediyor. Bu özelliklerinden biriside dikey sekmeler. Microsoft Edge Dikey Sekmeler nedir? Tarayıcınızın sol tarafında dikine bir şekilde duran ekrandır. En çok gezindiğiniz ve yeni paylaşımlarını takip etmek istediğiniz siteleri buraya ekleyebilirsiniz. Geniş ekran kullanıcıları ve Çok sayfalı ekranlarda çalışanlar için kullanışlı bir özelliktir. İsteğe göre kapatıp açabilirsiniz.

Edge Tarayıcı Dikey Sekmeleri Aktif Etmek

  • Edge tarayıcınızı açın ve adres çubuğuna “edge://flags/” bu kodu yazıp Enter basın.
  • Karşınıza gelen yeni pencerenin arama bölümüne “Vertical” yazın. Karşınıza “Vertical tabs” isminde bir menü gelecek.
  • Varsayılan olarak “Default” gelen seçeneği “Enable” olarak değiştirin. Tarayıcınızı yeniden başlatın.


Edge tarayıcınız yeniden başlattıktan sonra, tarayıcı ekranın hemen sol üst köşesinde yer alan Dikey sekmeler ikonunu göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda açılan menüden “Dikey Sekmeleri Aç” yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.


Dikey sekmenin genişliği, kenar çubuğuna Mouse ile gelip basılı tutarak genişlik alanını ayarlayabilirsiniz. İsterseniz aynı ikon üstüne tıklayıp Edge Dikey Sekme ekranını kapatabilirsiniz. Edge dikey sekmeler özelliğini komple kapatmak isterseniz yukarıda ki sıralamayı takip ederek “Vertical tabs” bölümünü “disable” olarak seçmeniz yeterli olacaktır.

Microsoft Edge Tarayıcı Konulu Diğer Yazılar;

Microsoft Edge tarayıcıda kaynak tasarrufunun nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz BURAYI 

Microsoft Edge Tarayıcıda varsayılan İndirme Klasörü nasıl değiştirildiğini öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI adresini tıklayıp ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *