«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Eğlenceli ve İlginç İçerikli Web Siteleri #2

Eğlenceli ve İlginç İçerikli Web Siteleri #2

Daha önceki çalışmamda 7 adet ilginç içerikli web siteleri konulu makalemin ilk serisini yayınlamıştım. Konuya ulaşmak için BU BAĞLANTI adresini tıklayabilirsiniz. Serinin ikinci ile devam ediyorum ve yine farklı içerikli ilginizi çekebilecek web siteleri paylaşıyorum.

Yazı İçeriği:

Eğlendiren ve Bilgilendiren Web Siteleri

1- window-swap.com

Bu site sayesinde, dünyanın her yerinde rastgele birinin, evinin yada iş yerinin penceresinde, balkonunda buluna web camlarını izleyebilirsiniz. Siteye üye olduktan sonra, sitenin ana ekranında bulunan “Open a new window somewhere in the world” yazısına tıklamanız yeterli. Rastgele kayıtta olan bir web cam bağlanabilirsiniz. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan hoparlör simgesine tıklayıp ortam sesi varsa açabilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesinde o yere ait Google Maps linkine tıklayıp yer konumuna ulaşabilirsiniz. “Open a new window somewhere in the world” her tıkladığınızda ekran değişir ve rastgele farklı bir kameraya geçersiniz. Ayrıca sizlerde bu siteye webcam kaydınızı eklemek isterseniz, ekranın sol alt köşesinde bulunan “Summit” bölümüne tıklayıp başvuruda bulunabilirsiniz.

2- chronas.org

Tarih meraklısıysanız kesinlikle göz atmanız gereken harika bir tarih sitesi. Dünya tarihini birde bu site üzerinden bakınız. Dünya üzerinde yaşamız medeniyetlerin, yıllara göre sınırlarını görebileceğiniz ayrıca bir çok tarihi olayı hem görsel olarak hem de yazılı olarak hakkında bilgi edinebileceğiniz bir site. Harita üzerinde bir olaya, yada ülkeye tıkladığınızda Wikipedia üzerinde o yer ile ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz. Sitenin hemen altında yer alan tarih sıralaması ile yıllara göre geçişler yapabilirsiniz.

3- unifycosmos.com/relaxing-sounds

İş yerinde veya evde, rahatlatıcı ortam sesleri dinlemek isterseniz tam aradığınız site. Bu sitede ki ses kayıtları Dünya’nın çeşitli yerlerinden kayıt alınmış gerçek seslerdir. Dinlemek istediğiniz ortam sesini tıkladığınızda ses kaydı alınan yerin bilgileri ekranın sağ alt köşesinde yer almaktadır. Siteye girdiğinizde “Begin” yazısına tıklamanız yeterlidir. Karşınıza çeşitli ses kayıtları gelecek ve istediğiniz ses kaydını tıklayıp dinleyebilirsiniz.

4- www.noises.online

Bu site ile ortam seslerini siz oluşturuyorsunuz. Size verilen hazır 30 adet ses ile, ister seniz bir deniz sahilli ortamı, isterseniz yağmurlu bir gün veya bir orman havası ortamı yaratabilirsiniz. Ses paketlerinin hemen altında yer alan, Tone, Liveliness, oluşturduğunuz seslere efektler verebilirsiniz. Yaptığınız ortam seslerini “User Sets” bölümünden isim verip kayıt edebilirsiniz.

5- sync-video.com

Arkadaşlarınız ile birlikte bir oda açıp video izlemek ister misiniz? Bu site bunları size ücretsiz olarak sağlamaktadır. Siteye üye olup ücretsiz bir oda oluşturuyorsunuz. İsterseniz odanızı şifre oluşturup özel konuma getirebilirsiniz. Arkadaşınız ile birlikte izlemek istediğiniz video linkini paylaşıyorsunuz. Video izlerken yazışabilir, sohbet edebilirsiniz. İsterseniz beraber aynı müziği dinleyebilirsiniz.

6- radiooooo.com

Eski şarkılara merakınız varsa tam aradığınız site. Dünya haritası üzerinden ülkeyi seçiyorsunuz ve o yılların popüler şarkılarını dinleyebilirsiniz. 1900 yılı başından günümüze kadar olan şarkıları dinleyebilirsiniz. Siteye üye olup çalma listesi de oluşturabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *