«
  1. Anasayfa
  2. Program
  3. En İyi Ücretsiz Uzak Bağlantı Programları Nelerdir?

En İyi Ücretsiz Uzak Bağlantı Programları Nelerdir?

En iyi uzak bağlantı programları. Gelişen teknolojik yazılımlar sayesinde bir bilgisayardan başka bir ortamda ki bilgisayara ücretsiz ve hızlı bir şekilde bağlanmak oldukça kolay olmuştur. Bu özellik sayesinde, kullanıcıya uzak bağlantı destek sunulması, dosya paylaşılması oldukça pratik hale gelmiştir. Aşağıda sıraladığımız uzak bağlantı programları, Ticari olmayan kullanımlar için ücretsiz uzak bağlantı sunmalarının yanı sıra daha profesyonel ve kurumsal kullanımlar içinde ücretli versiyonları bulunmaktadır.

Yazı İçeriği:

Uzak Bağlantı Programları

1- AnyDesk

Benimde kullandığım en favori uzak bağlantı uygulamasıdır. 2015 yılında piyasaya sürülmüş bir yazılımdır. Windows, Linux, MacOS, iOS ve Android işletim sistemlerinde kullanma desteği sunmaktadır. Ücretsiz versiyonlar için, iki bilgisayarı birbirine bağlar ve bir diğerinin ekranını yansıtılarak cihaz üzerinde tam kontrole sahip olunmasını sağlar. Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. LİTE, PROFESSİONAL, POWER sürümleri altında daha kurumsal çözümler için ücretli paketleri de bulunmaktadır. Detaylı bilgi için aşağıda verdiğim linke tıklayabilirsiniz.

Uygulama oturum kayıtlarını da almaktadır. Uygulama üzerinden sohbet bölümü de kullanılabilmektedir. Kurulum istemeden de kullanılabilir. Programı çalıştırdığınızda “Bu çalışma Alanı” bölümünde yer alan numarayı karşı tarafa vermeniz yeterlidir. Karşı taraf Diğer çalışma alanı kısmına bu numarayı girerek size bağlanabilir. Bağlantılar karşı tarafın onayı ile olmaktadır. İstenirse uygulama ayarlarından bu özellik devre dışı bırakılabilir ancak tavsiye edilmez. Uygulamanın ayarlar kısmından hız, ses, yazıcı gibi ayarlamalarda yapılabilir.

Anydesk Resmi Yükleme Sitesi için BU BAĞLANTI adresini tıklayabilirsiniz.

2- TeamViewer

İlk bilinen uzak bağlantı programlarından birisidir. Uzaktan yönetim, masaüstü paylaşımı, çevrimiçi toplantı, web konferansı ve bilgisayarlar arası dosya transferi gibi özellikleri bulunan bir yazılımdır. Windows, Linux, MacOS, iOS ve Android işletim sistemleri için versiyonları da bulunmaktadır. Türkçe dil desteği de bulunan uygulamanın Özel Ve Ticari Olmayan Kullanım Ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Daha kurumsal çözümler için; Business Lisansı, Premium Lisans, Corporate Lisans ücretli versiyonları da satılmaktadır.

İster bilgisayara kurulum yapılarak isterseniz kurulum yapmadan da kullanılabilir. TeamViewer çalıştırdığınızda “Uzaktan Kontrole İzin ver” menüsü altında yer alan otomatik olarak üretilen ID adresi ve şifreyi karşı tarafa yermeniz yeterlidir. Ayrıca sizde bağlanmak isterseniz karşı tarafın bilgisini karşıdaki kişi ID bölümüne yazmalısınız. Şifrenin yanındaki sekmeye tıklayıp istenirse kendi şifrenizi de oluşturabilirsiniz. Bağlantının haricinde, dosya paylaşımı, Ses ve görüntü aktarımı yapılabilmektedir.

TeamViewer Resmi Yükleme sitesi için BU BAĞLANTI adresini tıklayabilirsiniz.

3- Ammyy

Kurulum istemeyen, Türkçe dil desteği de bulunan Ammyy Admin, ticari olmayan kullanımlar için ücretsizdir. Uzaktan kontrol uygulamasını indirip birkaç saniye içinde çalışmaya başlayabilirsiniz.
.Bu uygulamayı indirmek için Opera veya Microsoft Edge tarayıcıyı kullanmanız gerekmektedir. Uygulamanın sadece Windows, Linux işletim sistemleri desteği bulunmaktadır. Daha kurumsal çözümler için, Starter v3, Premium v3, Corporate v3 ücretli paketleri de bulunmaktadır.

Ammyy uygulamasını çalıştırdığınızda karşınıza gelen ID’niz ve Password bölümlerinde otomatik çıkan rakamları karşı tarafa vermeniz yeterlidir. Sizler bağlanmak isterseniz size verilen bilgileri istemci ID bölümüne girmeniz gerekiyor. Performans hız ayarları direk ana ekranda yapılabilir. İstenirse sadece izleme modu’da aktif edilebilir. Dosya paylaşımı, sesli ve yazılı sohbet yapılabilmektedir.

Ammyy Resmi Yükleme Sitesi İçin BU BAĞLANTI adresini tıklayabilirsiniz.

4- Alpemix

Standart kullanıcılar için ücretsiz kullanma özelliği sunmaktadır. Kurulum yapmadan tıkla çalıştır mantığıyla kullanılabilmektedir. Windows, Android, İOS işletim sistemleri içinde kullanım desteği sunmaktadır. Türkçe dil desteği vardır. Dosya Transferi, sesli iletişim, konuşma ekranı özelliklerini sunmaktadır. Daha kurumsal çözümler için ücretli versiyonları da bulunmaktadır.

Uygulamayı çalıştırdığınızda otomatik olarak ID numara ve parola oluşturulmaktadır. Bu bilgileri karşı tarafa iletmeniz yeterlidir. Sizlerin de karşı tarafa bağlanması için verilen bilgileri BAĞLAN kısmına girmeniz gerekmektedir.

Alpemix Resmi Yükleme Sitesi İçin BU BAĞLANTI adresini tıklayabilirsiniz.

5- AeroAdmin

Türkçe dil desteğide bulunan AeroAdmin, ücretsiz ve kolay uzak masaüstü programı! Sadece birkaç saniye içinde uzak masaüstü bağlantısı kurun! Kurulum ve yapılandırma gerektirmez. Windows, Linux, MAC işletim sistemi desteği sunmaktadır. Daha kurumsal ve profesyonel özellikler için, PRO, BUSINESS, CORPORATE paketleri de satılmaktadır.
Uygulamayı çalıştırdığınızda otomatik olarak ID numarası ve şifre üretmektedir. Bu bilgilerle karşı tarafa bağlanabilirsiniz.

AeroAdmin Resmi yükleme Sitesi için BU BAĞLANTI adresini tıklayabilirsiniz.

Piyasada en çok bilinen tercih edilen ücretsiz uzak bağlantı yazılımlarıdır. Sizlerin de tecrübe ettiği başka yazılımlar varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *