«
  1. Anasayfa
  2. Microsoft Office
  3. Excel ve Word Açılan Son Dosyalar Nasıl Gizlenir?

Excel ve Word Açılan Son Dosyalar Nasıl Gizlenir?

Excel ve Word Son Çalışılan Dosyalar listelemesi Nasıl Gizlenir? Microsoft Office programında varsayılan olarak açık gelen son çalışılan dosyaları listeleme özelliği, Office dosyanızı açtığınızda “Son Kullanılanlar” adı altında göstermektedir. Office çalışanına; en son ne dosyasında çalıştığı, en son yapılan işlemlere hızlı erişim sağlama gibi kolaylıklar sunmaktadır. Bireysel bilgisayar kullanıcısı için kullanışlı bir özelliktir. Ancak bir bilgisayarı birden çok kişi kullanıyorsa ve sizler Word ve Excel üzerinde en son hangi dosya üzerinde işlem yaptığınızın gözükmemesini istiyorsanız bunu tek olarak kaldırabilir veya bu en son işlem listeleme özelliğini tamamen kapatabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Açılan Son Kullanılanlar Gizlemek

Burada anlatılan konu Microsoft Excel üzerinden yapılmıştır, aynı işlem Microsoft Word içinde geçerlidir.

  • Word veya Excel dosyanızı açın.
  • Ekranın hemen Sol üst köşesinde ki “Dosya” menüsüne tıklayın.
  • Açılan yeni sayfanın hemen altında yer alan “Seçenekler” yazısına tıklayın.
  • Orta kısımda açılan ekranda biraz aşağıya inin ve “Görüntüleme” seçeneğini bulun.

Word Excel son kullanımları göstermeyi kapatmak

  • “Şu sayıda Son Çalışma Kitabı Göster” seçeneğin yanında yazan varsayılan rakamı silip “Sıfır(o)” yazın. Tamam butonuna basıp işlemi sonlandırın.

Önerilen Microsoft Office Konusu; Excel dosyasında satır ve sütün farklılıkları nasıl bulunduğunu öğrenmek isterseniz BURAYI tıklayınız.

Dosyanızı açtığınızda son çalışılan Office dosyalarının gözükmediğini ve bundan sonraki yapacağınız Excel veya Word çalışmalarının, Son Kullanılanlar altında listelenmediğini göreceksiniz. Eğer bu özelliği kapatmadan sadece sizin belirlediğiniz bir dosya adını son kullanılanlar altında kaldırmak isterseniz, üzerine MOUSE ile gelip “Listeden kaldır” tıklamanız yeterlidir.

Çalışılan Son Dosyaları Gizlemek Videolu anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *