1. Anasayfa
 2. İnternet
 3. Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook Arama Geçmişini silmek. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi, Facebook’ta arama geçmişini saklamaktadır. Bazı özel nedenlerden dolayı sayfanızda yaptığınız aramaları silmek isteyebilirsiniz. Facebook arama bölümünde yaptığınız Facebook kişi aramalarını temizlemek istiyorsanız web tarayıcı üzerinden ve Mobil uygulama üzerinden arama Geçmişi kayıtları nasıl silinir bakalım. Facebook hareketler Dökümü altında yer alan arama geçmişini temizleyerek, Facebook’ta aradığınız başka hesap profillerini temizlemiş olursunuz.

Yazı İçeriği:

Web Üzerinden Arama Kayıtlarını Nasıl Silinir?

 • Kullandığınız web tarayıcı üzerinden Facebook Sayfanıza giriş yapıyorsunuz. Sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan “Aşağı Ok” işaretini tıklayıp menüyü açın.
 • Açılan Menüden “Hareketler Dökümü” menüsünü göreceksiniz orayı tıklayın.

 • Ekranın Sol tarafında bulunan “Filtreler” menüsü altında bulunan “Arama Geçmişi” menüsünü göreceksiniz. Bu menüyü tıkladığınızda tarih bazlı arama geçmişiniz ekranda listelenecektir.
 • Aynı ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” menüsünü tıklamanız yeterlidir. Bu sayede o zamanda kadar yapılmış olan bütün arama geçmişinizi silebilirsiniz.

Arama Geçmişinizi Mobil üzerinden nasıl silinir?

 • Facebook mobil uygulamasından giriş yapın ve ardından üst tarafta bulunan profil simgenizi tıklayın. Profil sayfanızın sağ tarafında (…) nokta görüceksiniz o kısmı tıklayın.
 • Karşınıza gelen yeni sayfada “Hareketler Dökümü” menüsünü tıklayın.

 • Karşınıza gelen yeni sayfadan üst bölümde bulunan “Filtreler” sekmesini tıklayın.
 • Açılan yeni sayfanın hemen altında yer alan “Kategoriler” sekmesini tıklayın.
 • Karşınıza gelen yeni sayfanın hemen altında yer alan “Kayıtlı İşlemler ve Diğer Hareketler” menüsünü genişletin.
 • “Arama Geçmişi” yazısını göreceksiniz. Burayı tıkladığınızda arama kayıtlarınız varsa “Arama Kayıtlarını Sil” butonu aktif olacaktır. Buraya tıklayıp o ana kadar yapılan arama kayıtlarını mobil uygulama üzerinden silebilirsiniz.

 

Önerilen Blog Yazısı; Facebook profilinizi arkadaş olmayanlara, tanımadığınız kişilere karşı gizli yapmak istiyorsanız BU BAĞLANTI adresini tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Ayrıca bu ekranda temizlemek isterseniz Facebook üzerinden “Aradığının Videolar” sekmesini de temizleyebilirsiniz. Facebook’un arama kayıtlarının nasıl silindiğini web tarayıcısı üzerinden ve mobil uygulama üzerinden anlattım. Takıldığınız bir yer varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *