«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Facebook Profili Nasıl Gizli Yapılır?

Facebook Profili Nasıl Gizli Yapılır?

Facebook’ta Görünmez Olmak. Bazı kullanıcılar özel sebeplerden dolayı Facebook profilini herkese açık olmasını istemeyebilir. Facebook bazı dönemlerde web sayfasında ve mobil uygulamasında tasarımsal değişiklikler yaptı ve gizlilik ayarları da haliyle değişti. Sizlerde Facebook sayfanızın herkese açık olmasını istemiyorsanız aşağıdaki işlem sırasına göre Facebook hesabınızı gizli hale getirebilirsiniz. Facebook gizlilik ayarları sayesinde Profil hesabınızı, gönderilerinizi kapatarak tanımadığınız kişilerden mesaj alamaz ve sayfa paylaşımlarınızı görünmez olur. Bu işlemler Facebook web sayfası üzerinden yapılmıştır.

Facebook Profil Gizlemek

  • Web tarayıcınızdan facebook.com hesabınıza giriş yapınız.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan aşağı ok işaretini (1 numara) tıklayınız.
  • Açılan ekrandan “Ayarlar ve Gizlilik” yazısını tıklayınız.

  • Yine karşınıza gelen yeni ekrandan “Gizlilik Ayarı Kontrolü” yazısına tıklayınız.
  • Facebook’un “Gizlilik Ayarı Kontrolü” sayfası sizlere detaylı bir gizlilik seçenekleri sunar. “Paylaştıklarımı Kimler Görebilir” sayfasında Örneğin profil sayfanda doğum günü, mail adresi, Telefon numaran, gönderiler ve hikayeler gibi seçenekleri kimlerin görüp göremeyeceğini de ayarlayabilirsin.
  • Facebook’ta profil gizleme işlemi yapacağımız için karşınıza gelen seçeneklerden “İnsanlar Facebook’ta Seni Nasıl Bulabilir?” seçeneğine tıklıyorsunuz.

  • Karşınıza sırasıyla seçmeli Gizlilik ayarları gelecektir. Bunlar sırasıyla; Arkadaşlık istekleri, Telefon Numarası ve E-posta, Arama Motorları seçenekleridir. Varsayılan olarak “Herkes” seçilidir. Sizler kendi isteğinize göre “Arkadaşlar” ve “Arkadaşlarımın Arkadaşları” seçeneklerini isteğinize göre yapılandırabilirsiniz. “Sadece Ben” seçerseniz o seçenek kimseye gözükmez ve profiliniz tamamen gizli olur.

Facebook duvarınızda yaptığınız bir paylaşıma istenmeyen bir yorum gelmesini istemiyorsanız veya tanımadığınız kişilerden mesaj almak istemiyorsanız Facebook gizlilik özelliklerini sadece tanıdıklarınıza göre ayarlamak en doğru seçim olacaktır.

İlginizi Çekebilecek diğer Facebook Konuları;

Facebook eski gönderileri toplu silme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz BURAYI

Facebook’ta arama kısmında çıkan kişiler nasıl silindiğini öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI adresine tıklayıp ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *