«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Facebook Sayfa İsmi Nasıl Değiştirilir?

Facebook Sayfa İsmi Nasıl Değiştirilir?

Facebook sayfa ismini değiştirmek. Bazı nedenlerden dolayı Facebook’ta açtığınız sayfanın ismini değiştirmek isteyebilirsiniz. İlk başlarda Facebook buna belirli kurallar koymuştu. Örneğin en az 200 takipçi olmanız ve 200 sayfa beğenisini geçen sayfa yöneticilerine ayrı bir talep formu doldurmak ve Facebook mail adreslerine göndererek değişikliği talep edebilmekteydi. İlerleyen zamanlarda Facebook bu kuralı kaldırdı ve sayfanızın ayarlar sekmesinden ücretsiz bir şekilde ve Facebook takipçilerinizi kaybetmeden değiştirme imkanı sundu.

Yazı İçeriği:

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme

Öncelikle belirtelim Sayfanızın adında değişiklik talebinde bulunmak için yönetici olmanız gerekmektedir. Facebook sayfa adı nasıl değiştirilir? Anlatmaya başlayalım. Facebook’a giriş yapıp ekranın sol tarafında bulunan “sayfalar” sekmesinden adını değiştirmek istediğiniz sayfayı açıyorsunuz. Facebook Sayfanızın altında sol menülerde “Hakkımda” sekmesine tıklıyorsunuz. “Adı” bölümünün karşısında yer alan “Düzenle” sekmesine tıklıyorsunuz ve Facebook sizi sayfa adı değiştirme bölümüne yönlendirmektedir.

“Yeni Sayfa Adı” kısmında Facebook sayfanız için kurallara uygun bir şekilde yeni isim gönderebilirsiniz. “Devam” butonuna basarak yeni ismi inceleme için Facebook gönderebilirsiniz. İsim Kriterlere uygun ise Facebook sayfa adınız değişecektir.

Bir adı değiştirdiğiniz zaman 7 gün sonra başka bir isim talebinde bulunabilirsiniz. Bu şekilde sayfa adını değiştirerek sayfa takipçilerinizi kaybetmezsiniz. Onaylanma süresi sayfanın beğeni, yorum, takipçi sayısına göre ortalama 3 gün sürebilir. Bu konuda sabırlı olmalısınız.

Aşağıdaki konulara dikkat ederseniz Facebook sayfanızın yeni simi onay süreci ve kabulü hızlanacaktır.

Facebook Sayfa Adı Değiştirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Facebook sayfa adı genel bir sektör ismi olamaz.
  • Sayfa adı içerisinde rahatsız edici simgeler kullanılamaz.
  • Sayfa adı içerisinde “Facebook X” şeklinde kullanım yapılamaz.
  • Resmi sayfalar dışında önemli bir şahız adını içeren isimler oluşturulamaz.
  • Uygun olmayan ve kullanıcıları rahatsız edecek büyük küçük harf değişimi kullanılamaz.
  • Sayfa adı marka ismi dışında yalnızca büyük harflerden oluşamaz.

İlginizi Çekebilecek diğer Konular;

Telefon için En İyi not alma uygulaması

Facebook izleme geçmişi silme

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *