«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Mozilla Firefox Varsayılan İndirme Klasörü Nasıl Değiştirilir?

Mozilla Firefox Varsayılan İndirme Klasörü Nasıl Değiştirilir?

Firefox Tarayıcı indirme klasörünü değiştirmek. Bilgisayarınızda kullandığınız favori tarayıcınız Firefox’sa, varsayılan dosya indirim yerini değiştirebilirsiniz. Böylece Firefox’tan bir dosya indirdiğinizde dosyanız nerede olduğunu aramadan kendi belirlediğiniz dosya içinde bulabilirsiniz.

Firefox İndirilen Klasörü Değiştirmek

  • Firefox tarayıcınızı açın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Alt Alta üç çizgi simgesine tıklayın.
  • Açılan ekrandan, “Seçenekler” yazısına tıklayın.

Sayfanın biraz aşağısına doğru indiğinizde, Dosya ve Uygulamaların altında yer alan “İndirme” bölümünü göreceksiniz. Yanında bulunan “Gözat” simgesini tıkladığınızda karşınıza gelen yeni pencere ekranından dosya indirme klasörünü kendi isteğinize göre belirleyebilirsiniz. Örneğin Masaüstü bölümünü seçerseniz Firefox’tan video, ses, Office yada başka dosya türleri indirmek istediğinizde sizin seçtiğiniz bölüme (örneğin masaüstü) otomatik inecektir.


Ayrıca aynı ekranda yer alan “Dosyaların nereye kaydedileceğini her zaman sor” seçeneğini seçerseniz, birden fazla indirme klasörünüz varsa yada her indirdiğinizi farklı yerlere kayıt etmek istiyorsanız bu seçeneği aktif edebilirsiniz. Firefox tarayıcınızdan bir dosya uzantısı indirdiğinizde indirme otomatik başlamayacak ve sizlere nereye indireyim? şeklinde uyarı karşınıza gelecek ve seçiminizden sonra indirme olacaktır.

Diğer İndirme Yeri değiştirme Konulu Yazılar;

Microsoft Edge tarayıcısının indirme yerinin nasıl değiştirileceğini öğrenmek isterseniz BURAYI

Google Chrome Tarayıcıda İndirme yerinin nasıl değiştirileceğini öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI adresine tıklayıp ilgili blog yazılarına ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *