«
 1. Anasayfa
 2. İnternet
 3. Online Fotoğraf Arka Plan Değiştirme ve Silme Siteleri

Online Fotoğraf Arka Plan Değiştirme ve Silme Siteleri

Fotoğraf Arka Plan Değiştirme ve Silme (Programsız). Photoshop yada benzeri program kullanarak fotoğrafınızın arka planlarını silebilir ve değiştirebilirsiniz. Ancak bu uzman bir kullanım istemektedir, ayrıca zaman isteyen bir çalışmadır. Bir fotoğrafta ki arka planı silip sadece ön objeyi almak istiyorsanız en hızlı yöntem arka plan silen ücretsiz online web siteleri olacaktır.

Benimde kullandığım ücretsiz, hızlı, kullanımı basit 3 adet online fotoğraf arka plan silme sitelerini yazı devamında bulabilirsiniz. Bu sitelerden birine giriş yaparak fotoğraflarınızı yükleyebilir ve bir tıkla saniyeler içinde resimde ki arka planı silebilirsiniz. Bu sitelerde arka plan temizlemek ücretsizdir. Ancak normal fotoğraf kalitesinde ve ortalama 600×400 çözünürlükte ücretsiz kullanım imkanı sunmaktadır. Fotoğraflarınızı HD kalitede ve daha yüksek çözünürlükte arka plan silip indirmek istiyorsanız belirli ölçeklerde kullanım ücretleri vardır. Online resim arka plan silme sitelerini bilgisayardan girerek kullanabileceğiniz gibi Android, İOS tablet yada telefonlardan girip resim arka planlarını silebilirsiniz.

Yazı İçeriği:

En İyi Arka Plan Silme Siteleri

a- Clippingmagic.com Arka Plan silme sitesi

Benimde kullandığım, yapay zekası çok iyi çalışan bir arka plan silme sitesidir. İçeriğinde arka plan silmenin yanı sıra gelişmiş arka plan değiştirme, resmin renk ayarlarını düzenleme, fotoğrafın kenarlıklarını gölgelendirme gibi çeşitli düzenleme seçeneklerini de ücretsiz olarak sunmaktadır.

 • Clippingmagic.com bu bağlantıdan siteye giriş yapın
 • “Upload İmage” yazan yere tıklayın ve arka planı silmek istediğiniz resmi yükleyin.
 • Resmin boyutuna göre bir kaç saniye içinde otomatik olarak resminizin arka planı silinmiş olarak karşınıza çıkacaktır.


“Download” yazısına tıkladığınızda arka planı silinmiş resmi bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İsterseniz alt menüde yer alan “Background” bölümünde fotoğrafın arka plan rengini istediğiniz gibi değiştibilirsiniz. “Colors” bölümünden resmin ışık ayarlarını da düzenleyebilirsiniz. Kesme işlemi yapmak isterseniz “crop” bölümünden yapabilirsiniz. “Shadows” bölümünden ise resminize kıvrımlarına gölge efektleri de uygulayabilirsiniz.

b- Remove.bg Arka Plan Silme Sitesi

Fazla detaya girmeden tek dokunuşlu, hemen fotoğraf arka planını silmek istiyorsanız önerebileceğim diğer sitedir.

 • Remove.bg bu bağlantıdan siteye giriş yapın
 • Upload İmage yazısına tıklayın ve arka planı silmek istediğiniz resmi yükleyin.
 • Resmin boyutuna göre bir kaç saniyede arka plan silinmiş bir şekilde resminiz karşınıza gelecektir.
 • Download butonuna tıklayıp resminizi indirebilirsiniz.


Arka planı silinmiş resmin hemen üstünde yer alan “edit” yazısına tıklarsanız, resminizin arka planını hazır görseller ile isteğe bağlı değiştirebilirsiniz.

c- Photoscissors.com Arka Plan silme sitesi

Son olarak tavsiye edebileceğim bir arka plan silme sitesidir. Yine normal çözünürlükte ücretsiz olarak resminizin arka planını silebilir ve değiştirebilirsiniz.

 • Photoscissors.com bu bağlantıdan siteye giriş yapın
 • Upload İmage butonuna tıklayın ve arka planı silmek istediğiniz fotoğrafı yükleyin.
 • Yükleme işlemi bittikten sonra, arka plan silinmiş bir şekilde resim karşınıza gelecektir.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Download” butonuna tıklayıp, resmi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


İsterseniz ekranın üst menüsünde yer alan, silgi fırça boyutu gibi seçenekleri kullanarak arka plan silme işlemini kendi düzenlemenize göre yapabilirsiniz. Yine ekranın sağ tarafında bulunan menüler ile resimde ince düzenlemelerde yapabilirsiniz.

Benimde kullandığım ve en çok tercih edilen resimde online arka plan silme sitelerini açıkladım. Bu listenin dışında sizlerin de kullandığı ve başarılı bulduğu başka arka plan silme siteleri varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *