«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Gmail’de İstenmeyen Mailleri Otomatik Silme

Gmail’de İstenmeyen Mailleri Otomatik Silme

Google Gmail İstenmeyen E-postalar otomatik nasıl silinir? Google Gmail, Google Drive, Fotoğraflar vb. gibi tüm Google hesaplarınız için 15 GB ücretsiz bir depolama alanı sunmaktadır. Reklam amaçlı mailler, spam mailler kotanızda gereksiz yere alan kaplar, ayrıca çok mail trafiğiniz varsa gelen kutusunuz da dağınıklık oluşturmaktadır. Bu tarz mailleri tek tek silmek, her gün takip etmek zahmetli iş olacaktır. Google Gmail servisi üzerinden sunduğu Mail kural oluşturma seçeneği ile, belirlediğiniz mail adreslerini tanımlayıp gelen mailleri otomatik silmesini sağlayabilirsiniz.

Gmail Mail Kural Oluşturma Özelliği

  • Gmail hesabınıza web tarayıcınızdan giriş yapınız ve ekranın hemen sağ üst köşesinde yer alan dişli çark ayarlar simgesine tıklayınız.
  • Açılan yeni ekrandan “Tüm ayarları Görüntüleyin” yazısına tıklayınız.
  • Hemen üst menüde sıralanan “Filtreler ve Engellenen Adresler” yazısına tıklayınız.
gmail filtre oluşturma ekranı
gmail filtre oluşturma ekranı

“Yeni Filtre Oluştur” seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen ekranda çeşitli seçenekler var. “Gönderen” bölümüne, belirlediğiniz adreslerden gelen maillerin otomatik olarak silinmesini istediğiniz tanımlama yeridir. Buraya birden çok mail adresini araya virgül koyarak ekleyebilirsiniz. İsterseniz “içerdiği kelimeler” bölümüne mail içinde geçen (örneğin casino,adult) gibi kelimeler varsa o maillerinde otomatik silinmesini isterseniz yine araya virgül işareti koyup birden çok kelime ekleyebilirsiniz. Tercihlerinizi yaptıktan sonra Filtre Oluştur butonuna tıklayınız.

Son ekran olarak eklediğimiz mail yada kelime içeriğinin ne olacağını seçme ekranı karşımıza gelmektedir. Konu başlığımız otomatik mail silme olduğu için “Sil” seçeneğini işaretleyip “Filtre Oluştur” butonuna tıklayıp işlemimizi sonlandırıyoruz.

Önerilen Gmail Konusu; Gmail’de Gizli şifreli e-posta nasıl gönderilir? merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız BU LİNK tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Artık bundan sonra bizim eklediğimiz mail yada maillerden gelen e-postalar Gmail gelen kutusuna düşmeden otomatik olarak silinecektir. Böylece Gmail ekranınızda daha temiz daha düzenli bir mail sayfanız olacaktır. Çok Spam mail, reklam, tanıtım içerikli mailler geliyorsa Gmail’in sunmuş olduğu otomatik mail servisini kullanmanızı tavsiye ederim.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *