«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Gmail Masaüstü Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir?

Gmail Masaüstü Bildirimleri Nasıl Etkinleştirilir?

Gmail Masaüstü Bildirimlerini etkinleştirmek. Başka bir uygulamaya, eklentiye gerek kalmadan mailinize yeni bir mail geldiğinde otomatik olarak uyarı vermesini sağlayabilirsiniz. Gmail mail bildirim nedir? Örneğin internette sörf yapıyorsunuz yada bir video izliyorsunuz diyelim. Google Gmail adresinize bir mail düştüğünde bilgisayar ekranın sağ alt köşesinde mail bildirim ekranı çıkmaktadır. Bildirime tıkladığınızda otomatik olarak gelen maile yönlendirmektedir. Bu özellik sayesinde internette takılırken belirli aralıklarla mail kutunuzu kontrol etmenize gerek kalmayacaktır.

Gmail Mail Bildirimini Aktif Etmek

  • Tarayıcınızdan Gmail hesabınıza giriş yapınız.
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Ayarlar” (dişli çark işareti) simgesine tıklayın.
  • Açılan ekrandan “Tüm ayarları görüntüleyin” seçeneğine tıklayın.
  • “Masaüstü Bildirimleri” bölümünde yer alan “Yeni Posta Bildirimleri açık” seçeneğini aktif edin.

  • Aynı sayfa altında yer alan “Kaydet” seçeneğine tıklayın.

Bu ekran varsayılan olarak açıksa ve mail bildirimleri sizi gözükmüyorsa, bu ekranda dikkat etmeniz gereken bir yer daha var. Tarayıcınızda Google Gmail bildirimleri kapalı olabilir. Bu seçeneği aktif etmek içinse “Gmail için masaüstü bildirimlerini etkinleştirmek üzere burayı tıklayın.” yazısına tıklamanız gerekmektedir.

Adres çubuğunun hemen sağında Bildirim zil sesi simgesi gözükecektir. Üstüne tıkladığınızda, açılan ekrandan “Bu site için izin ver” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece Gmailinize bir mail düştüğünde, internette sörf yaparken veya Microsoft Office belgelerinde çalışırken bilgisayar ekranınızın sağ alt köşesinde gelen mail uyarısını göreceksiniz.

İlginizi Çekebilecek diğer Gmail Konuları;

Gmail hesabınıza mail imzası nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için BURAYI

Gmail’de yanlışlıkla gönderilen maili nasıl geri çekebileceğinizi öğrenmek isterseniz BURAYI tıklayıp ilgili blog yazılarına ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *