«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Gmail’de Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

Gmail’de Toplu Mail Silme Nasıl Yapılır?

Gmail’de bütün mailleri silmek. Google Gmail hizmetini kullanıyorsanız ve bütün mailleri silip mail hesabınızı temizlemek istiyorsanız, herhangi bir eklenti kullanmadan yine Gmail üzerinden bütün mailleri tek seferde silebilirsiniz. Eğer mail adresinizde yüzlerce mail ve Gmail’in vermiş olduğu 15 GB alan dolmaya yakınsa kullanışlı bir özellik olacaktır. Tabi Google Drive’ında hesabınızı 15 GB alanı kullandığını unutmayın. Gmail sunduğu toplu mail silme özelliği oldukça basittir. Bu yöntemle bütün mailleri bir tıkla temizleyebilirsiniz.

Gmail Toplu Mail Silmek

  • Gmail hesabınıza giriş yapın ve toplu mail silme işlemi yapacağınız Birincil, sosyal, tanıtımlar, güncellemeler yada forumlar alanından birini seçin. Tabi ki toplu mail silme işlemlerini bütün kategorilerde de yapabilirsiniz.

  • Gelen maillerin hemen sol üst köşesinde yer alan seç (1) butonunu seçtiğinizde mail ana sayfanızda gözüken maillerin hepsi otomatik olarak seçilecektir. Bu şekilde silme yaparsanız sadece mail ana sayfanızdaki gözüken mail adetleri silinecektir.
  • Toplu silme işlemi yapabilmek için “Güncellemeler aramasında .. ileti dizisinin tümünü seç” (2) seçeneğini tıklayın. Ana sayfanızda gözükmeyen ve o kategoride yer alan bütün mailler seçilecektir.
  • Artık toplu silme işlemi için menüden yer alan “Çöp Kutusu Simgesi” (3) tıklamanız yeterli olacaktır.

O kategoride yer alan bütün mailleriniz toplu olarak silinecektir. Bu şekilde diğer kategorileri de silebilirsiniz.

Ayrıca İnternet kategorisinde yer alan Web Tarayıcılarınız Sürekli Gizli Mod’da açılsın içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *