«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Google Chrome Arama Sonuçları Yeni Sekmede Nasıl Açılır?

Google Chrome Arama Sonuçları Yeni Sekmede Nasıl Açılır?

Google Chrome tarayıcıda Arama Sonuçlarını yeni sekmede açılsın. Google arama motoru üzerinden bir arama yaptınız diyelim ve konuyla ilgili bir çok arama sorgusu karşınıza geldi. Mesela arama konumuz “Google Arama Sonuçları Yeni Sekmede Nasıl Açılır?” olsun. Sizler farklı kaynakları inceleyip okumak isteyebilirsiniz. Bu sebepten karşınıza gelen ilk sayfa bilgilerinde siteleri tek tek açabilirsiniz. Bunun için mouse üzerine sağ tuşa basarak “yeni sekmede aç” seçeneğini tıklayabilirsiniz. Ancak Google arama motorunun kullanıcılara sunduğu opsiyonel bir hizmeti var. Ayarlar kısmında aktif edebileceğiniz bu özellik ile arama sorgularınıza tıkladığınızda yeni sekmede otomatik açıp daha efektif ve hızlı bir konu arama sörfü kendinize sağlayabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Google arama sonuçları yeni pencerede açmak

  • Google ana sayfasına giriş yapın. Yani google.com.tr sitesi.
  • Sağ alt tarafta yer alan “Ayarlar” sekmesine Tıklayın.
  • Açılan menüden “Arama Ayarları” sekmesini tıklayın.
  • “Sonuçların açılacağı pencere” menüsü altında yer alan “Seçilen her sonucu yeni bir tarayıcı penceresinde aç” seçeneğini işaretleyin.
  • Ayrıca bu ekranda “Sayfa başına sonuç sayısı” ekranında aradığınız içerikle ilgili sonuçları kaç adet ilk sayfada gösterileceğini seçebilirsiniz.


Ayarları kayıt ettikten sonra Google arama motorunda  birden çok aramayı farklı sayfalarda görüntüleyebilir ve ilk sayfa sonuçlarınız ekranda kaybolmadan gezinebilirsiniz. Eğer ki “Google Arama Sonuçları Yeni Sekmede” açmak istemiyorsanız, aktif ettiğiniz çentiği kaldırıp tekrar kayıt edip çıkmanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular;

Windows 10 Format Sonrası Programlar

Netflix Party Nasıl Yapılır?

Chrome Arama Sonuçlarını Yeni Sekmede açmak Videolu anlatım

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *