«
 1. Anasayfa
 2. Mobil
 3. Google Family Link Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Family Link Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Family Link Nedir? Nasıl Kullanılır? Google firması tarafından çıkarılan özellikle Anne ve Babaların çok seveceği bir mobil uygulama. Bu uygulama ile çocuklarınızın kullandığı telefon/tablet gibi mobil cihazları kendi cihazınızdan kontrol edebiliyorsunuz. Uygulamanın ne kadar etkili olduğunu Uygulama sayfasında ki çocukların yorumlarından anlayabilirsiniz. :)

Yazı İçeriği:

Google Family Link Nedir?

Family Link çocuklar ve gençler internette bilgi edinirken, oyun oynarken ve keşifler yaparken, onlara yol gösterecek dijital temel kuralları uzaktan belirlemenize olanak tanır. Family Link, kendi Google Hesabınıza benzeyen, çoğu Google hizmetine erişebilen bir Google Hesabı oluşturmanıza da olanak tanır. İndirmeniz gereken 2 Google Family Link sürümleri aşağıda verilmiştir.

Google Play Store Çocuklar ve Gençler İçin Google Family Link Yükleme linki >> TIKLA

Google Play Store Ebeveynler için Google Family Yükleme Linki >> TIKLA

Google Family Uygulaması ile yapabilecekleriniz;

Çocuğunuzu faydalı içeriklere yönlendirebilirsiniz

 • Etkinliklerini görüntüleyin – Çocuğunuz, cihazında çok farklı şeylere zaman ayırabilir. Etkinlik raporları sayesinde çocuğunuzun en sevdiği uygulamalarda ne kadar zaman harcadığını görebilir, Android cihazını nasıl kullanacağı konusunda sağlıklı kararlar vermesi için ona yardımcı olabilirsiniz. Günlük, haftalık veya aylık raporlar görüntüleyebilirsiniz.
 • Uygulamalarını yönetin – Çocuğunuzun Google play store markette sizin kontrolünüzün dışında uygulama indirmesini engelleyebilir yada siz onay verince uygulamayı veya oyunu indirebilir. Ayrıca en güzel yanı da uygulama için satın alma işlemlerini yönetebilirsiniz. Böylece gereksiz kredi kartı satın alımların önüne geçebilirsiniz. Tek bir tıkla belirli uygulamaları gizleyebilirsiniz.
 • Merak ettikleri şeyleri keşfetme olanağı sağlayın – Hangi uygulamaların çocuğunuza uygun olduğunu belirlemek zor olabilir. Bu nedenle Family Link, doğrudan çocuğun cihazına ekleyebileceğiniz, öğretmenler tarafından önerilen uygulamaları gösterir.

Ekran başında kalma süresini denetleyebilirsiniz

 • Sınırlar belirleyin – Çocuğunuzun ekran başında ne kadar zaman geçireceğini siz belirlersiniz. Family Link, iyi bir denge yakalayabilmesi için çocuğun gözetim altındaki cihazında süre sınırlamaları ve uyku vakti belirlemenize olanak tanır.
 • Cihazını kilitleyin – Dışarıda oynama, akşam yemeği, ders çalışma zamanı veya birlikte eğlenme zamanı geldiyse mola vermesi için çocuğun gözetim altındaki cihazını uzaktan kilitleyebilirsiniz.

Çocuğunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz

 • Çocuğunuz dışarıdayken nerede olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. Android cihazı yanında olduğu sürece Family Link, çocuğun konumunu öğrenmenize yardımcı olur.

Google Family Link Kullanmak İçin Ne Gerekli?

Uygulama Android Play Store ve Apple IOS marketlerde ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

 • Çocuklar ve gençler için;
  Family Link, 7.0 (Nougat) ve sonraki sürümlere sahip Android cihazlarda çalışır. Android’in 5.0 ve 6.0 (Lollipop ve Marshmallow) sürümlerinin yüklü olduğu cihazlarda da Family Link kullanılabilir.
 • Ebeveynler İçin;Family Link’i, 5.0 (Lollipop) ve sonraki sürümlere sahip Android cihazlar ile iOS9 ve sonraki sürümlere sahip iPhone’larda kullanabilir.
Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *