«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Google Hesabı Tamamen Nasıl Silinir?

Google Hesabı Tamamen Nasıl Silinir?

Google Hesabı Tamamen Nasıl Silinir? Android işletim sistemli telefonlarda kullanmak için veya mail alt yapısı olarak kullanmak için hemen her internet kullanıcısının bir Google Gmail hesabı açmışlığı vardır. Ayrıca bu hesabı açtığınızda Youtube hesabı, haritalar hesabı, konum hesabı gibi bir çok #Google hesaplarını da kullanmak için aktif olmaktadır. Kolay üyelik için Google hesabınızı forum sitelerinde, teknoloji alış veriş siteleri gibi bir çok farklı platformlar da üyelik yapmışlığınız vardır. Bazı nedenlerden dolayı Google Gmail hesabınızı silmek ve kişisel verilerinizi de kalıcı olarak silinmesini isteyebilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Google Hesabını Kalıcı Olarak Silmek

  • Google Hesabına gidin https://myaccount.google.com/ . Silmek istediğiniz hesap ile giriş yapın.
  • Soldaki menüden “Veri ve Kişiselleştirme” sekmesine tıklayın.
  • Sayfanın aşağısına doğru inin ve Verilerinizi indirin, silin veya verileriniz için bir plan oluşturun menüsü altında bulunan “Bir Hizmeti veya Hesabınızı Silin” seçeneğine basın.

Karşınıza gelen yeni ekranda sizleri, Bir Google hizmetini silin, Google Hesabınızı silme, Verilerinizi indirin, Hesabınız için bir plan oluşturun dört başlık karşılayacaktır.

Eğer Youtube hesabı veya Gmail hesabını silmek isterseniz; “Bir Google hizmetini silin” seçebilirsiniz. Böylece sadece o servisteki kullanımınız silinecektir. Yani Gmail hesabınızı diğer servislerde aktif olarak kullanabilirsiniz.

Eğer bütün Google hesabını kalıcı olarak silmek isterseniz; “Google Hesabınızı Silme” seçeneğine tıklamalısınız. Bu seçenek ile, varsa Blogger hesabı, Adsense hesabı, Google Takvim, Google Play Uygulamaları ve Dijital İçerik ve diğer Google kısaca bütün Google servisleri kalıcı olarak  silinecektir.

Silmeden önce verilerinizi yedeklemek isterseniz Google Amca buna da seçenek sunmuş: “Verilerinizi İndirin” giriş yaparak o ana kadar kullandığınız bütün Google servislerini (Konum Geçmişi, haritalar, blogger, posta, YouTube ve YouTube Music vs..) bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Google Konuları;

Telefonlarda Google Asistanı nasıl devre dışı bırakmayı öğrenmek isterseniz BURAYA

Eklentisiz Chrome tarayıcıda okuma moduna çevirmeyi öğrenmek isterseniz BURAYA

Google Gmail Hesap Kapatma Videolu Anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *