«
  1. Anasayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Google Üzerinde Oynayabileceğiniz Gizli Mini Oyunlar

Google Üzerinde Oynayabileceğiniz Gizli Mini Oyunlar

Google’un üzerinden oynayabileceğiniz mini oyunlar nelerdir? İnternet’te arama motoru olarak başlayan Google, zamanla gelişerek kullanıcılarına bir çok yeni hizmetler sunmaktadır. Bunlardan biriside Google üzerinden oynayabileceğiniz ücretsiz mini oyunlardır. Bu oyunları bilgisayarınıza indirmeden Tarayıcı üzerinden oynayabilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Google’ın Gizli Mini Oyunları:

Bu oyunlara ulaşabilmek için, favori web tarayıcınızdan Google arama motoruna girip arama kısmına isimlerini yazmanız yeterlidir.

a- Doodle Şampiyon Adası Oyunları

Google’ın 2021 Tokyo Olimpiyatlarına özel sunmuş olduğu Şampiyon Adası Oyunudur. Google Doodles üzerinden ulaşabilecek oyuna BU BAĞLANTI adresinden ulaşabilirsiniz. Masa Tenisi, Kaykay, Okçuluk, Rugby, Sanatsal Yüzme, Tırmanma, Maraton gibi olimpiyat oyunlarında yarışacaksınız. Lucky the Calico Ninja Cat karakteri ile parşömen görevlerinin yanı sıra çok sayıda yan görevde oyun içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Oyunda gerçek zamanlı küresel lider tablosuna katkıda bulunmak için Mavi, Kırmızı, Sarı veya Yeşil takımlarından birine katılmak gerekiyor.

b- Atari Breakout

Google arama kısmına Atari Breakout yazdığınızda çıkan “https://elgoog.im/breakout/” linkine tıklayıp ulaşabileceğiniz oyundur. Ayrıca karşınıza gelen oyun ekranın sol üst köşesinde yer alan “Menü” sekmesine tıkladığınızda tarayıcıyla ilgili ilginç efektler ve oyunlar menüsüne de ulaşabilirsiniz. Atarinin ilk zamanlarında efsane olan oyunla yön tuşlarını kullanarak topu yere düşürmeden blokları yok etmelisiniz.

c- Dino Runner

Google internetsiz oynanan oyunudur. Eğer internetiniz gittiyse Google arama motorunu açtığınızda otomatik olarak karşınıza gelen oyundur. Dino Runner
oyununda yapmanız gereken yön tuşlarına kullanarak engellere takılmadan en yüksek puanı yapmaya çalışmalısınız.

d- Pacman

1980’li yıllarda piyasaya sürülen efsane atari oyunlarından birisi olan Pacman’i Google arama bölümüne “Pacman” yazarak tarayıcı üzerinden ücretsiz oynayabilirsiniz. Pacman oyunu ile yön tuşlarını kullanarak sizi yakalamaya çalışan canavarlardan kaçacak ve diğer yandan da yol üzerindeki noktaları toplamanız gerekecektir.

e- Tic Tac Toe

Kağıt üzerinden de oynayabildiğimiz bu oyunu, Google arama kısmına Tic Tac Toe  yazarak bu oyunu tarayıcı üzerinden de oynayabilirsiniz. 3×3 bir alanda karelerin içerisine X ve O yerleştirdiğiniz ve düz çapraz bir sıralama yaparak puan kazandığınız bir oyundur.

f- Snake

Eski telefon modellerinden bildiğimiz Yılan oyunu. Google Aramalarına “Snake” yazmanız yeterlidir. Oyunda amaç ekranda bulunan nesneleri yiyerek büyümek. Takılmadan en büyük yılan olmak için yön tuşları ile Yılan’ınızı hareket ettiriniz.


g- Solitaire

Bildiğiniz klasik kağıt oyunu Solitaire. Google Arama motoruna “Solitaire” yazdığınızda karşınıza gelen ilk linki tıklamanız yeterlidir. Ulaşmak isterseniz BURAYI‘da tıklayabilirsiniz. Ayrıca bu link üzerinden farklı Solitaire kağıt oyun türlerine de ulaşabilirsiniz.


Telefon kategorisinde yer alan, Android’li telefonlarda QR kod üreten kayıtlı Wifi şifresinin nasıl bakılacağını öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI adresine tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *