«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Güncel Windows 10 Kurulum Dosyası Nasıl İndirilir?

Güncel Windows 10 Kurulum Dosyası Nasıl İndirilir?

Güncel Windows 10 Kurulum Dosyası Nasıl İndirilir? Microsoft’un 2015 yılında piyasaya sürdüğü, şu an için en son işletim sistemi olan Windows 10 kendi sunucuları üzerinden orijinal ve en güncel şekilde kullanıcılara indirme imkanı sunmaktadır. İndirdiğiniz güncel ISO dosyası ile format atma CD’si oluşturabilirsiniz.

Windows 10 64 Bit İndirmek

Microsoft’un indirme sayfasına ulaşmak için Google arama kısmına “Windows 10 İndir” yazmanız yeterlidir. İlk sırada Microsoft’un resmi indirme sayfası linki çıkacaktır. İsterseniz BU BAĞLANTI linkini tıklayıp Windows 10 indirme sayfasına ulaşabilirsiniz. Windows 10 indirme sayfasında karşınıza iki seçenek çıkacaktır.

Windows 10 Ekim 2020 Güncelleştirmesi; Windows 10’un en son sürümüne güncelleştirmenize yardımcı olmaktadır. Microsoft’un mevcut işletim sisteminiz için çıkarmış olduğu performans, iyileştirme, güvenlik yamalarıdır. “Hemen Güncelleştirin” butonuna basıp işletim sisteminizi eksik yamalarını güncelleştirebilir ve daha iyi bir işletim sistemi kullanma deneyimi yaşarsınız. Microsoft Ekim ayında çıkarmış olduğu Windows 10 yaması 20H2 versiyonudur. Eğer işletim sisteminizin güncelleştirmelerini hiç takip etmediyseniz mutlaka güncellemenizi tavsiye ederiz.

Windows 10’u bilgisayarınıza yüklemeyi mi istiyorsunuz?; bizi asıl ilgilendiren konu bu seçenektir ISO dosyası oluşturup kurulum CD’si hazırlayacağız. “Aracı Şimdi İndirin” seçeneği tıkladığınızda. Karşınıza bir indirme sihirbazı çıkacaktır.

Ne Yapmak istiyorsunuz?; sayfasında bulunan “Bu bilgisayarı Şimdi yükselt” seçeneği, eğer Window s7, Windows 8 kullanıyorsanız veya Windows  10’un home edition sürümünü kullanıyorsanız daha üst pakete yükseltmek için yapılması gereken işlemdir. Windows 10 güncellemesi yapar gibi işletim sisteminizi bir üst versiyona yükseltir. Tavsiyem yükseltme yapmak yerine temiz bir işletim sistemi kurmaktır.

Kurulum CD’si oluşturmak için bizi asıl ilgilendiren menü “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası (USB Flash sürücü, DVD  veya ISO dosyası) oluştur” seçeneğidir. Bu menüyü seçip ileri seçeneğini tıklıyorsunuz. Karşınıza Dil, Mimari ve Sürüm Seçin ekranı gelecektir.

Microsoft benim bilgisayarımdaki işletim sistemine göre hazır bir paket oluşturup sunuyor. Ancak sizler başka bir dil seçeneği olarak Windows 10 indirmek isterseniz, “Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan” seçeneğindeki işaretini kaldırmanız gerekmektedir. O zaman diğer seçenekleri seçme aktif olacaktır. Dil seçeneğinden İndirmek istediğiniz Windows 10 dili seçerek devam edebilirsiniz. Mimari alanında 32bit seçeneği de sunulmaktadır, özel bir neden yok ise bu seçeneği indirmenize gerek yoktur. Donanımsal uyumluluk ve performans açısında 64bit tercih etmelisiniz. İleri seçeneğine bastığınızda “Kullanılacak medyayı seçin” seçeneği gelecektir.

Windows 10 işletim sistemini sadece CD/DVD değil USB bellekten de kurabilirsiniz. Eğer Usb bellekten kurulum oluşturmak isterseniz bu seçeneği seçerek devam edebilirsiniz. USB’den kurulum dosyası oluşturmak ayrı bir konuda anlatılacaktır. Biz konumuz gereği kurulum CD’si oluşturacağımız için ikinci seçenek olan “ISO Dosyası” seçeneğini seçerek ileri tıklıyoruz.

İndirdiğiniz Windows 10 ISO Dosyasında Windows 10 sürümleri;

  • Windows 10 Home
  • Windows 10 Single Language
  • Windows 10 Education
  • Windows 10 Pro

64 bit sürümleri içermektedir. Yani bir cd içinde 4 Windows 10 sürümü yer alacaktır. Sizler Windows 10 kurmaya çalıştığınızda Microsoft bu ekranı size sunacak kendi lisansınıza göre yada kurmak istediğiniz Windows 10 sürümüne göre seçerek kuruluma devam edebilirsiniz. Yukarıda anlatılan işlem ile elinizde orijinal Windows 10 64bit işletim sistemi kurulum CD’si ücretsiz olarak elde etmiş olursunuz.

Orijinal Windows 10 64bit kurulum dosyasının nasıl indirildiğini öğrendiniz. Peki bu CD ile Windows 10 nasıl kurulur? öğrenmek istermisiniz o zaman bilgisayar kategorisinde yer alan BU BAĞLANTI linkini tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *