«
 1. Anasayfa
 2. Mobil
 3. Instagram Hesap Kapatma ve Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Kapatma ve Instagram Hesap Silme

Yazı İçeriği:

Instagram Hesap Kapatma, Hesap Silme İşlemleri

ınstagram hesabınızı bazı nedenlerden dolayı silmek yada geçi olarak kapatmak isteyebilirsiniz. Instagram için hesap silme ve hesabı geçici olarak devre dışı bırakma işlemleri, zaman almayan oldukça basit bir işlemdir. Bu işlemleri mobil uygulama üzerinden de yapılacağı gibi web Instagram hesabı üzerinden de yapabilirsiniz.

Başlamadan önce Instagram hesap kapatma ve hesap silme arasında ki farkı açıklayalım. Instagram hesabınızı geçici olarak kapattığınızda, o zaman aralığına kadar olan, profiliniz, fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenileriniz tamamen gizli hale gelecek ve hiç bir veriniz silinmeyecektir. Instagram hesabınızı tekrar aktif ettiğinizde kaldığınız yerden yani resimler, beğeniler vs.. tekrar aktif olacaktır. Bu sayede kullanıcı adınızda kaybolmayacaktır.

Eğer #ınstagram hesabınızı Silmeye karar verirseniz, profil, fotoğraflar, videolar, yorumlar, beğeniler ve takipçileri hepsi silinir ve en önemlisi silinen bir hesabı yeniden etkinleştiremezsiniz. Bu işlemin dikkat edilmesi gereken bir noktası da, Instagram hesabınızı sildiğiniz için başka bir kullanıcı aynı isimde hesap alabilir ve bu hesapta isimi tekrar alamazsınız.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

Instagram hesabınızı belirli bir süre devre dışı bırakmak isterseniz aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz. Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda hiçbir veriniz silinmez, ancak Instagram da hesabınız hiçbir şekilde görünemez, bulunamaz.

 • Masaüstünüzde ınstagram web sitesini ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın .
 • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Profil Resmi” menüsüne tıklayın. “Profili Düzenle”yi tıklayın.
 • Sayfanın altındaki “Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak” seçeneğini tıklayın .
 • Hesabını Geçici Olarak Kapat sayfası açılacak. “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna bir cevap seçin ve Son olarak Şifrenizi yazıp “Hesabı Geçici Olarak Kapat” Butonuna tıklayın

İşlem bu kadar. Dondurulan ınstagram hesabını açmak tekrar açmak 24-48 saat gibi bir zamanı bulabilir. Dondurduğunuz Instagram hesabına tekrar açmak için bu süreyi beklemeniz gerekebilir. Tekrar dondurma işlemini yapabilmek için 1 hafta beklemeniz şart. ınstagram sayfanızı dondurduğunuzda, aktif edene kadar takipçileriniz sizi göremez ve aramalarda çıkmazsınız.

Instagram hesabınızı dondurma değil de komple silmek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmalısınız. Bu geriye dönüşü olmayan işlemde Instagram verilerinizi yani resimlerinizi bilgisayarınıza indirmek isterseniz sitemizde açıkladığımız Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir? makalesine de göz atabilirsiniz.

Instagram Hesap Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Bu işlem geriye dönüşü olmayan bir işlemdir. Yine işlemlerin kolaylığı için Instagram web sayfası üzerinden silme işlemlerini yapıyoruz.

 • Masaüstünüzde Instagram web sitesini ziyaret edin ve hesabınıza giriş yapın .
 • Sizi ‘Hesabınızı Silin‘ sayfasına götüren bu Instagram hesap silme linki bağlantıyı takip edin .
 • Karşınıza “Hesabını Sil” sayfası gelecek.
 • “Hesabını neden siliyorsun?” sorusuna bir cevap seçin
 • Seçim işleminden sonra açılacak olan “Şifrenizi girin” bölümünü doldurun
 • Son olarak, ‘Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın.

Artık Instagram hesabınız geriye dönüşü olmadan her şeyiyle silinmiştir. O zamana kadar yapılan paylaşımlar, yorumlar hepsi Tamamıyla silinmektedir. Hatta kullanıcı adınızda silinecektir. eğer aynı kullanıcı adıyla yeniden açmak isterseniz ve başkası bu kullanıcı adını almışsa bir daha aynı isimde açamayacağınızı da unutmayınız. ınstagram Hesap Kapatma ve silme işlemiyle ilgili takıldığınız bir yer varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *