«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Instagram Hikayelere Nasıl Müzik Eklenir?

Instagram Hikayelere Nasıl Müzik Eklenir?

Instagram Hikayelere müzik eklemek. Hiç şüphesiz dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram. Sürekli kendini geliştiren uygulamaya yeni bir özellik daha eklendi. Bu özellik ile artık paylaştığınız #ınstagram hikayelerinize yerli, yabancı müzik ekleyebileceksiniz. Daha önceleri Instagram hikayelerinizde müzik eklemek için 3. parti bir yazılım kullanmanız gerekiyordu. Beklenen bu yeni özellik ile buna gerek kalmadan hızlı bir şekilde etkili hikayeler paylaşabileceksiniz.

Yazı İçeriği:

Instagram Hikayelerine Müzik Eklemek

ınstagram’da hikaye (story) müzik eklemek için neler yapılması gerekenler…

  • Instagram hesabınıza girdikten sonra, galerinizden hikayenizde paylaşmak için fotoğraf yada bir video seçin.
  • Instagram’ın Hikaye kısmına gelin.
  • Fotoğraf veya videonuzu ekleyin.
  • Ekledikten sonra sayfayı aşağı doğru kaydırın.
  • Ekranda gördüğünüz “Müzik” sekmesini tıklayın.
  • Karşınıza “Senin için” önerilen kısmından seçebilir veya “Göz At” sekmesinden şarkı ismini aratabilirsin.

Instagram hikayesi için müzikleri 15 saniye paylaşabiliyorsunuz. Alttaki örnek çalışmaya göre, en altta bulunan sekmeyi hareket ettirip şarkıyı istediğiniz yerden başlatabilirsiniz. Hemen üste yer alan “Aa” ile başlayan yerden ise şarkı sözlerinin ekrana nasıl gelmesini istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Ben örneğimde 100. yıl marşını ekledim.

Instagram’a Müzikler Nereden Geliyor?

İnstagram’ın yeni özelliği hikaye müzik ekleme kısmında gördüğünüz bütün şarkılar Spotify müzik dinleme platformu üzerinden çekmektedir. Instagram ile Spotify’nin yürüttüğü ortak çalışma ile tüm müzikleri seçerek hikayenize ekleyebilirsiniz. Instagram bu hamle ile hem hikayeleri daha keyifli bir hale getirmek hem de TikTok platformu ile arasındaki rekabeti güçlendirmek istiyor. Bu sayede müzikler için telif hakları uyarısına da hikayelerinizde maruz kalmayacaksınız.

Hikayelerde Şarkı Sözleri de Görünecek.

Kullanıcılar yaklaşık 40 milyondan oluşan şarkı kütüphanesinden arama yaparak hikayelerinde paylaştıkları fotoğraflara ve videolara müzik ekleyebilecek. Seçilen şarkıların sözleri de mevcutsa, şarkı sözleri otomatik olarak hikayede çıkacak. Instagram kullanıcıları ekranda beliren şarkı sözlerinin yazı stilini ise dilediği gibi sunulan seçenekler ile değiştirebilecek.

İlginizi Çekebilecek Diğer instagram konuları;

ınstagram profiline whatsapp link eklemek nasıl yapıldığını öğrenmek için BURAYA

Instagram hikaye otomatik video oynatmayı kapatmanın nasıl yapıldığını öğrenmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *