«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Instagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır? İnstagram’ın hikaye gönderimlerinde link ekleyebilmek için en az 10.000 takipçi olması veya doğrulanmış hesap şartı aranıyordu. İnstagram’ın resmi hesap üzerinden yaptığı açıklamayla birlikte, hikaye link ekleyebilmek için artık bir sınır olmadığını duyurdu ve storylere link ekleme özelliği bütün kullanıcılara açılmış oldu. Link Bağlantı çıkartması, diğer çıkartmalarında olduğu gibi özelleştirilebiliyor. Bağlantı çıkartmasına dokunarak, çıkartmanın rengini değiştirebilir ve link bağlantısını istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.

Artık Instagram hesabınızdan hikaye paylaşırken Youtube linkini veya kendi web sitenizin yada bir web sitesinin blog yazı linkini ekleyebilirsiniz. Eğer bu özellik sizin hesabınızda yoksa uygulamanızı güncellemeyi kontrol edin.

Instagram Hikayesine Link Eklemek

Paylaşılan hikayede, link eklemek için Bağlantı etiketini kullanmanız gerekecektir. İzleyiciler bu link üzerine tıkladığında o sayfaya yönleneceklerdir. Peki İnstagram hikayelerimize nasıl link ekleriz.

  • Instagram uygulamanızı açın ve bağlantı ekleyeceğiniz hikaye görselini yada video ekleyin.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan çıkartma etiketi (gülen yüz) dokunun.
  • Açılan etiket seçenekleri ekranından “bağlantı” etiketine dokunun.

  • İnternet Adresi yazan yere istediğiniz web site yada Youtube linkini ekleyin. Eklediğiniz bağlantısını ekranın istediğiniz bir yerine konumlandırın.

Bağlantı etiketinin üstüne basarak rengini değiştirebilirsiniz, ancak şu an çok seçenek sunulmamış. İlerleyen zamanlarda bağlantı etiketi için daha geniş özelleştirme seçeneği sunulacağını da Instagram duyurmuştur.

Artık hikaye gönderiminizde Instagram link paylaşma linki mevcut. Bağlantı ekleme işlemi hikayeyi paylaştıktan sonrada yapabilirsiniz. İzleyici bağlantıya tıkladığında o siteye gidecektir. Instagram Hikayenize birden fazla link ekleyemezsiniz.

Ayrıca Mobil kategorisinde yer alan ve Instagram sayfanızı daha güvenli hale getirmek istiyorsanız, İnstagram’da İki Faktörlü Doğrulama yapmak içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *