«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Instagram Karanlık (Gece) Modu Nasıl Aktif Edilir?

Instagram Karanlık (Gece) Modu Nasıl Aktif Edilir?

ınstagram, Android ve IOS mobil uygulamasında, kullanıcılarına daha iyi bir kullanım deneyimi sunmak için çeşitli özellikler sunmaktadır. Bunlardan biriside Karanlık (Gece) Modu özelliğidir. Bir çok uygulama hatta web siteleri gece modu özelliğini isteye bağlı olarak sunmaktadır. instagram tarafında gece modu özelliğini açarak sayfanızda yapılan paylaşımlara daha çok odaklanabilirsiniz. Ayrıca bu özellik ekran parlaklığını kapatacağı için telefonunuzun pil tasarruf da sağlayacaktır. Android ınstagram Uygulamasında Gece modu özelliğinin nasıl aktif yapılacağına bakalım.

Yazı İçeriği:

Instagram Karanlık (Gece) Modu

Nasıl yapılır kısmına geçmeden önce, ınstagram uygulamanızın güncel versiyonlu olması gerekmektedir. Bundan emin olmak için Play Store ara kısmına Instagram yazdığınızda uygulamanın yanında “Güncelleştir” yazısı var ise güncelleştirmeniz gerekmektedir. Bu yazı “Aç” şeklindeyse son versiyonunu kullanmaktasınız. Bu işlemler Android üzerine yüklü olan ınstagram sürümünden yapılmaktadır.

  • instagram uygulamanızın girin ve sağ alt köşede buluna profil resminize tıklayın
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan alt alta üç çizgi işaretine tıklayın
  • Sayfanın en altında bulunan “Ayarlar” yazısına tıklayın
  • Karşınıza gelen sayfada “Tema” yazısına tıklayın
  • “Aydınlık” ve Karanlık” şeklinde iki seçenek gözükecektir. Buradan seçiminizi yazıp Instagram uygulamasını karanlık moda çekmiş olursunuz.
  • Aynı ekranda karanlık (gece) mod “aydınlık” veya “varsayılan” olarak seçerseniz ınstagram karanlık (gece) modu özelliğini kapatmış olursunuz.

Instagram uygulamasında karanlık mod açma / kapama işlemi mobil Android ve IOS Apple tarafında aynı şekilde yapılmaktadır. İsterseniz nasıl yapıldığıyla ilgili yazı sonunda ki İnstagram siyah tema yapımı adlı videomuzuda izleyebilirsiniz.

Instagram Konulu Diğer Yazılar;

ınstagram Son Görülme Kapatma

ınstagram Fotoğraf İndirme PC

Instagram Siyah Tema Yapımı Videolu anlatım

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *