«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Instagram’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Instagram’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

ınstagram videolarını otomatik oynatmayı kapatmak. Instagram fotoğrafların yanı sıra video paylaşımları da artmaya başladı. Özellikle yeni gelen Instagram Reels Videoları ile iyice kullanım alanı genişlemiştir. Peki Instagram’da otomatik video oynatmayı neden kapatmalıyız? Bizim için neden önemlidir?

instagram yayınlarına bakarken karşınıza gelen video otomatik olarak oynatılır. Eğer kendi Gsm hattınız üzerinden internete bağlıysanız hücresel verilerin kullanımını arttırır ve sınırlı paket alanınızın çabuk dolmasını sağlar. instagram’da çok vakit geçiriyorsanız, bunun önüne geçmek için videoların otomatik oynamasını kapatıp, aşırı veri kullanımından önüne geçmiş olursunuz. Böylece #ınstagram videoları siz isterseniz oynayacaktır. İphone telefonlar ve Android telefonlardaki ınstagram uygulamasında video otomatik oynatmalar nasıl kapatılır bakalım.

ınstagram Videoları Otomatik Oynatmayı Kapatmak:

Android için ınstagram’da veri kullanımı ve oynatılan medya üzerinde daha fazla kontrole sahipsiniz. İsterseniz sadece Wifi ağı bağlıyken videoların otomatik oynatmasını sağlayabilir yada bu işi hücresel veya wifi açıkken siz bastığınızda otomatik oynamasını sağlayabilirsiniz.

  • Android telefonunuzdan ınstagram uygulamasına girin.
  • Ekranın sağ alt köşesinde bulunan Profil Resminizin üstüne tıklayın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan (üç çizgi) işaretine tıklayın.
  • Sayfanın en altında bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

  • “Hesap” Menüsüne tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda “Hücresel Veri Kullanımı” ekranına tıklayın.
  • “Veri Tassaruf Modu” seçeneğini aktif edin.

“Yüksek Çözünürlüklü Medya” özelliği de aktif olacaktır. Bu menüye girdiğinizde “Asla”, Sadece Wifi”,”Hücresel+Wifi” seçmeli seçenekler sunulacaktır. Tercih size kalmış. Tavsiyemiz otomatik videoların wifi ağına bağlıyken oynamasını seçmeniz olacaktır. Bu işlemler İOS Apple android uygulaması üzerinden de aynı şekildedir.

Mobil kategorisinde yeralan ınstagram karanlık mod nedir? Nasıl Yapılır? içerikli blog yazımıza göz atıp ınstagram sayfanızı Gece modunda nasıl gözüktüğünü ayarlayıp test edebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *