«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram Yeni Özellik: Instagram Reels Videoları Nedir?

Instagram Yeni Özellik: Instagram Reels Videoları Nedir?

Yazı İçeriği:

Instagram Yeni Özellik: Reels Nedir?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, TikTok benzeri yeni özelliği olan ınstagram Reels Video oluşturma seçeneğini bütün kullanıcılarına sundu. Yeni özellik Reels ile insanlar ses, efekt ve yeni yaratıcı araçlar kullanarak 15 saniyelik videolar hazırlayabilecekler. Yapmış olduğunuz Reels videolarını, gönderi veya Story olarak paylaşabileceksiniz. Hesabınız herkese açıksa, videolarının Keşfet sekmesindeki Reels’a ayrılmış bölümde görülmesini sağlayabilecek. Bu sayede daha çok kişiye ulaşma imkanınız olacak. Reels ile sunulan yaratıcı araçlar özelliği ile daha yaratıcı videolar hazırlama imkanınız olacak.

Reels Reels Videoları Nasıl Oluşturulur?

ınstagram kamerasında yer alıyor ve çeşitli yaratıcı düzenleme araçları sunuyor. Bunlar:

  • Ses: instagram müzik kütüphanesinden seçim yapılabileceği gibi, insanlar kendi orijinal seslerini de kullanabilecek. Orijinal ses kullanan herkese açık hesaplarda ve başkaları da bu sesi kendi Reels videolarında kullanabilecek.
  • AR Efektleri: Galeride hem Instagram hem de dünyanın çeşitli yerlerindeki içerik üreticilerinin hazırladığı çeşitli Artırılmış Gerçeklik efektleri bulunuyor.
  • Zamanlayıcı ve Geri Sayım: Zamanlayıcı ve geri sayım ile eller serbest olarak video çekilebiliyor.
  • Hizalama: Birleştirilecek iki klip arasında pürüzsüz bir geçiş sağlamak amacıyla bir klipteki nesneler hizalanabiliyor.
  • Hız: Video ve seslerin belirli bölümleri hızlandırılabiliyor veya yavaşlatılabiliyor. Reels videoları ayrı klipler halinde çekilip birleştirilebiliyor, tek seferde çekilebiliyor veya galeriden video yükleyerek hazırlanabiliyor.

Reels Reels Videoları nasıl paylaşılır?

Herkese Açık Hesaplar, Reels videolarını Keşfet sekmesindeki Reels bölümünde paylaşabiliyor ve ınstagram topluluğu tarafından keşfedilme fırsatını yakalayabiliyor. Aynı zamanda Akış’ta, takipçileriyle paylaşabiliyor. Belirli şarkı, hashtag veya efekt kullanılan Reel videoları aynı zamanda o şarkı, hashtag ve efektlere özel sayfalarda görüntülenebiliyor.

Önerilen Instagram Yazısı; İnstagram’ın yeni özelliklerinden birisi olan, Ortak paylaşım özelliğinin ne olduğunu ve nasıl yapıldığını öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI linkine tıklayıp ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Gizli Hesaplar, Reels videolarını yalnızca takipçileriyle paylaşabiliyor. Başkaları bu videolardaki orijinal sesleri kullanamıyor ve videoları bu gizli hesabı takip etmeyen insanlarla paylaşamıyor.
Reels videosu hazır olduğunda, paylaşım ekranında taslak kaydedilebiliyor, kapak resmi değiştirilebiliyor, metin ve hashtag eklenebiliyor ve arkadaşlar etiketlenebiliyor. Paylaşılan Reels videoları, profilde Reels’a özel ayrı bir sekmede yer alıyor. Akış’ta paylaşılan Reels videoları profildeki ana sekmede de yer alıyor. Reels videoları aynı zamanda Story, Yakın Arkadaşlar ve Direct mesajlarda paylaşılabiliyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *