«
 1. Anasayfa
 2. Mobil
 3. Instagram’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Instagram’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Instagram’da Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir? Instagram uygulamasına yakın zamanda gelen yeni özelliklerinden biriside “Yakınlarda Silinenler” özelliği oldu. Instagram sayfanızda paylaştığınız fotoğraf, video, reels ve IGTV videolarını yanlışlıkla sildiğinizde veya sildiğiniz bir veriyi vaz geçip geri yüklemek istediğinizde “Yakınlarda Silinenler” özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca instagram güvenlik açısından da bu özelliği kullanıcılarına sunmaktadır. Instagram hesabınız kötü niyetli kişilerin eline geçtiğinde, verileriniz bu kişiler tarafından silindiğinde, verileri geri kurtarma imkanı sunmuş olmaktadır. Instagram silinen veriyi geri getirmek için de buna gün sınırlaması koymuş. 30 gün içinde bu veriyi geri yükleyebilirsiniz. Sildikten sonra bu gün içinde geri dönüş yapamazsanız veriniz kalıcı olarak instagram’dan silinecektir. Silinen hikayeleri geri getirmek içinse 24 saat zamanınız vardır. Hikaye arşivleme özelliğini açıksa, silinen instagram hikayelerini de 30 gün içinde geri getirebilirsiniz.

Bu özellikten faydalanabilmek için instagram uygulamanızı son versiyon yani güncellemeniz gerekmektedir. Android Google Play Store ve İOS Appple Store market sayfasına giderek “instagram” yazıp uygulamanızı güncelleyebilirsiniz. Güncel değilse otomatik olarak “Güncelleştir” yazısını göreceksiniz.

Yazı İçeriği:

Instagram Silinen Fotoğrafları Geri Yüklemek

 • İnstagram uygulamasını açın.
 • Sağ alt köşede profil resminize dokunun
 • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Menü (alt alta üç çizgi) simgesine Dokunun
 • “Ayarlar” yazısına dokunun
 • “Hesap” yazısına dokunun
 • “Yakında Silinenler” yazısına dokunun


Yukarıda ki sıralamayı takip edip instagram’ın “yakında silinenler” özelliğine ulaşabilirsiniz. Şimdi sıra geldi bu gönderiyi nasıl geri yükleriz?

 • Geri yükleme yapmak istediğiniz fotoğrafı dokunun.
 • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Alt Altta üç nokta simgesine dokunun.
 • Açılan menüden “Geri Yükle” yazısına dokunun.
 • instagram sizden bir geri yükleme kodu isteyecektir. Belirlediğiniz Telefon veya mail adresinize bu kodu göndermesini isteyebilirsiniz.
 • Onay kodunu girdikten sonra geri yükleme işlemi yapılacaktır.

Tekrar hatırlatmak gerekirse “yakında silinenler” ekranında silinen veri silindiği tarihten itibaren 30 gün süre ile tutulmaktadır. Bu süreden fazla olduğunda bu veri ekranda gözükmeyecektir. Ayrıca Bilgisayardan İnstagram’a nasıl resim atılır? öğrenmek isterseniz bağlantı adresine tıklayabilirsiniz.

Silinen içeriği Geri Yüklemek Videolu Anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *