«
 1. Anasayfa
 2. Mobil
 3. Instagram’da Belirli Kişilerin Yorumlarını Engellemek

Instagram’da Belirli Kişilerin Yorumlarını Engellemek

Instagram’da belirlediğiniz kişilerin yorumlarını engelleyin. Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu yeni özelliklerinden biriside detaylı yorum sayfası düzenleme ekranıdır. Bu ayarlanabilir özellik sayesinde kişiyi tamamen engellemeden, takipçi sayınızdan çıkarmadan #Instagram yorum sayfası bölümünde seçerek kısıtlı kullanıcı konumuna getirebilirsiniz. Böylece kısıtladığınız kişi Instagram paylaşımlarınızı görebilir ve yorum yapabilir ancak bu yorumları sadece o kişi ve siz görebiliyorsunuz. Diğer takipçiler o kişinin yaptığı yorumları göremezler.

Instagram Yorum Engelleme

 • instagram hesabınıza giriş yapınız.
 • Ekranın sağ alt köşesinde bulunan profil resminize tıklayın.
 • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan (alt alta 3 çizgi) simgesine tıklayın.
 • Açılan ekrandan “ayarlar” yazısına dokunun.
 • “Gizlilik” yazısına dokunun.
 • “Yorumlar” yazısına dokunun.

 • “Şu Kişilerin yorumlarını Engelle” yazısına dokunun.
 • Karşınıza gelen yeni ekranda yorumlarını engellemek istediğiniz kişiyi aratıp ekleyin. Bu ekrana eklenen kişiler, sonrasında İnstagram paylaşımlarınızda yorum yapabilecek ve sadece kendisi ve siz görebileceksiniz. Diğer kişiler göremeyecektir.

Ayrıca instagram’ın “Yorumlar” sayfasında “Filtreler” seçeneğini de kullanarak, “Rahatsız Edici/Kırıcı Yorumları Gizle” seçeneğini aktif ederek instagram gönderi yorumları, hikayeler, canlı yayınlarda otomatik olarak engellenecektir. Yine aynı ekranda yer alan “En çok şikayet edilen sözcükleri filtrele” seçeneği de aktif ederek gönderilerde ve hikayelerde otomatik olarak engellenmesini sağlayabilirsiniz.

“Manuel filtre” seçeneği sayesinde sizlerde yorumlarda gözükmesini istemediğiniz kelimeleri araya virgül koyarak ekleyebilirsiniz.

Instagram Konulu Diğer Yazılar;

Instagram’da Silinen Fotoğrafları geri getirme nasıl yapılır? içerikli blog yazımıza ulaşmak için BURAYI

Bilgisayardan İnstagram’a Fotoğraf yüklemeyi öğrenmek için BURAYI tıklayabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *