«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Instagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram’da Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram Son Görülmeyi kapatmak. Varsayılan olarak açık gelen son görülme zamanı, İnstagram’ın ayarlar kısmında isteğe kapatabilirsiniz. Böylece İnstagram takipçileriniz sizin son görülme zamanınızı göremeyeceklerdir. Bu özelliği kapattığınızda sizde takipçilerinizin son görülme zamanını göremeyeceğinizi unutmayın. Pekii Son görülme özelliği İnstagram’da nedir? ve nasıl kapatılıp açılır bakalım.

Yazı İçeriği:

Instagram Son Görülme Özelliği Nedir?

ınstagram, hiç şüphesiz dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması. Sürekli kendini geliştirmesi ve yeni özellikler sunmasıyla tercih edilen rakipsiz bir uygulama. Instagram yeni özelliklerle beraber gizlilik tarafında da kullanıcılarına bir takım özellikler sunmaktadır. Bunlardan biriside direkt mesaj üzerinden konuştuğu kişinin son görülme özelliğidir. Bu özellik sayesinde #instagram üzerinden konuştuğunuz kişiler sizin başka hesaplarla ne kadar süre önce etkileşimde olduğunuzu görebilir.(Örnek Resim Alttadır).Eğer takipçilerinize yada profiliniz açık ise diğer kişilere “Son Görülme” zamanını göstermek istemiyorsanız bu ayarı devre dışı bırakabilirsiniz.

İnstagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Konuştuğunuz kişi ınstagram da aktif olduğu zaman “Şu an aktif” yazısını görürsünüz. Eğer aktif değilse “5 dk önce aktifti” “10 dk önce aktifti” gibi yazılar görürsünüz.

Instagram takipçilerinize ve direkt mesaj ile yazıştığınız kişilere örnek resimdeki gibi gözükmesini istemiyorsanız. “Son görülmeyi” özelliğini Instagram’ın ayarlar sayfasından etkin hale getirebilirsiniz. Mobil uygulama üzerinde aşağıdaki sıralamaya göre kapatabilirsiniz.

  • Ekranın sağ alt köşesinde bulunan ınstagram Profil resminize dokunun
  • Ekranın sağ üst köşesinde bulunan (alt alta üç çizgi) işaretine dokunun
  • Açılan Sayfada ekranın en altında yer alan Instagram “Ayarlar” yazısına dokunun
  • Instagram “Gizlilik” yazısına dokunun
  • İnstagram “Hareket Durumu” yazısına dokunun
  • “Hareket Durumunu Göster” sayfasını göreceksiniz. Karşısında bulunan butonu kapatarak instagram hareket durumunu pasif hale getirip son görülmeyi kapatabilirsiniz.

Önerilen Instagram Blog Yazısı; Mobil kategorisinde yer alan, ınstagram Fotoğraflarınızı Bilgisayara Toplu İndirmek içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Unutmadan şunu da ekleyelim. Eğer bu özelliği kapatırsanız sizin son görülme özelliğiniz kapanacak ve sizde takipçilerinizin yani mesaj üzerinden yazıştığınız kişilerin hareket durumlarını göremeyeceksiniz. Instagram da Son Görülme Nasıl Kapatılır? konusuyla ilgili takıldığınız bir yer var ise yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *