«
  1. Anasayfa
  2. Mobil
  3. Instagram’ın Rozet Sistemi Nedir?

Instagram’ın Rozet Sistemi Nedir?

Instagram’ın Rozet Sistemi Nedir? Popüler sosyal medya uygulaması ınstagram 50.000’den fazla hesap için Rozet Satın alma sistemini kullanıma sundu. Daha uzun videoların yüklendiği IGTV içinde testlerine de başladı. Tiktok, Twitch ve Youtube gibi para kazandıran sosyal medya platformlarına rakip olacak özellikleriyle karşımıza çıkan ınstagram, daha çok yayıncıyı çekmek için Canlı yayın para kazanma sistemini geliştirmeye devam ediyor.

Yazı İçeriği:

Rozet Sistemi Nedir? ve Nasıl İşler?

instagram üzerinden içerik üreticiliği yapan kişilerin, canlı yayın yaptıkça ve izleyenlerin rozet satın alma sistemiyle yayıncılara para kazandıran sistemidir. Bu sistem ile sıradan bir Instagram yayıncısı canlı yayın açtığında takipçilerine rozet satmanın önünü de açmış oluyor.

Yayıncılar tarafından satışa sunulan Instagram Rozetleri canlı yayın yapılırken yayını izleyen diğer kişiler tarafından satın alınabilecek 3 fiyatlı rozet çeşitleridir. Satışa sunulan rozetler herkes tarafından gözükebilecek. Ancak rozetleri kimin satın aldığı sadece canlı yayını yapan kişi görebilecek. Rozet satın alan biri ise canlı yayın sahibinin izni doğrultusunda yayına görüntülü olarak katılabilecek. Bu özellik ile hem yayıncılara para kazanması sağlanacak hem de izleyiciler ile daha etkileşimli bir ortam oluşturulacak.

Ayrıca Instagram daha uzun videoların yüklendiği IGTV bölümü içinde rozet sistemini test aşamasında olduğunu bildirmişti. Böylece sadece canlı yayınlardan değil IGTV üzerinden yapılan paylaşımlarla para kazandırma imkanı sağlayacak.

Rozet Sistemi Ücretleri

Dünya genelinde kullanımı şu anda “satın alma karşılığında özel kalp gönderme” şeklinde işleyen Rozetlerin tek kalp için fiyatı 8,99 TL, iki kalp için 18,99 TL ve üç özel kalp için de 46,99 TL. Satılan kalpler ne kadar artarsa dış çerçeve rengi de o kadar pembeye dönüyor.

Instagram Konulu Şu yazılarda ilgini çekebilir;

ınstagram Hesap Kapatma

ınstagram Harf Geçmişi Silmek

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *