«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. Microsoft Edge Varsayılan İndirme Klasörü Nasıl Değiştirilir?

Microsoft Edge Varsayılan İndirme Klasörü Nasıl Değiştirilir?

Microsoft Edge indirme konumunu değiştirmek. Windows 10 işletim sistemi ile birlikte gelen Microsoft’un geliştirdiği ve Explorer’ın yerini aldığı hafif, hızlı, not alma araçları ve okuma görünümü gibi bazı yenilikçi özelliklere sunan yeni nesil web tarayıcısı. Microsoft Edge tarayıcı üzerinden bir dosya türü indirdiğinizde varsayılan olarak inen klasörün kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Bunun için;

Microsoft Edge İndirme Klasörünü Değiştirmek

  • Microsoft Edge tarayıcınızı açın.
  • Ekranın sağ üst köşesinde yer alan Yan yana bulunan üç nokta simgesine tıklayın.
  • Açılan yeni ekrandan “Ayarlar” yazısına tıklayın.
  • Ekranın solunda yer alan “İndirmeler” yazısına tıklayın.


İndirmeler menüsü altında yer alan Konum bölümünün hemen karşısında ki “değiştir” yazısına tıklayıp. İndirilen dosya konumunu değiştirebilirsiniz.

Bu ekranda yer alan ve diğer tarayıcılarda bulunmayan ekstra bir indirme özelliği de sunulmuş. İndirdiğiniz dosyanın direk açılmasını istiyorsanız bu özelliği isteğe bağlı olarak aktif edebilirsiniz. “Bir indirme başladığında indirme menüsünü göster” aktif etmenizi öneririm. Bir dosya indirmeye başladığınızda, tarayıcı ekranın sol üst köşesinde zaman dilimini görebilirsiniz.

Ayrıca İnternet kategorisinde yer alan bir diğer konumuz olan Opera tarayıcılarda indirme konumunu değiştirmek içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *