«
 1. Anasayfa
 2. Microsoft Office
 3. Microsoft Outlook Mail İmzası Nasıl Yapılır?

Microsoft Outlook Mail İmzası Nasıl Yapılır?

Microsoft Outlook Mail İmzası Nasıl Yapılır? Microsoft Outlook’un web uygulaması için imza nasıl yapılacağını geçmiş konularda açıklamıştım. İlgili konuna BU BAĞLANTI adresinden ulaşabilirsiniz. Microsoft Outlook Office sürümleri içinde gelen mail yöneticisidir. Bu uygulama üzerinden de istediğiniz sayıda farklı tasarımlı mail imzası oluşturabilirsiniz. Web imza ile Outlook programı üzerinde ki imza farkı şudur; web üzerinde yaptığınız ayarlamalar mobil uygulama üzerinde geçerlidir Office Microsoft Outlook üzerinde yapılan imzalar sadece o bilgisayarda geçerlidir. Bu farka dikkat ediniz.

Microsoft Outlook İmza Oluşturmak

Anlatılan konu içeriği Office 2016 sürümü Outlook için geçerlidir ancak diğer Office sürümlerinde işlem aynı şekilde yapılmaktadır.

 • Microsoft Outlook programınızı açın ve ekranın sol üst köşesinde yer alan “Dosya” yazısına tıklayın.
 • Ekranın sol aşağısına inin ve “Seçenekler” yazısına tıklayın.
 • Karşınıza gelen Outlook seçenekleri sayfasında “Posta” ve “İmzalar” yazısına tıklayın.

 

 • “İmza ve İletiler Örneği” oluşturma sayfası karşınıza gelecektir.
 • “Yeni” yazısına tıklayıp istediğiniz sayıda farklı şaplonlu imza örnekleri oluşturabilirsiniz.
 • Eğer imzanıza logo eklemek isterseniz, resim ikonuna tıklayıp resminizi ekleyebilirsiniz. ( 2 numara)
 • Web site, sosyal medya hesaplarınızı mail imzanıza ekleyip tıklanabilir link haline getirmek isterseniz, yazıyı seçip “Link Ekleme” butonuna (3 numara) tıklamalısınız. Karşınıza gelen ekranda “adres” bölümüne linki yazmanız yeterlidir.

 • “Varsayılan İmzayı Seçin” oluşturmuş olduğunuz imzanızın ismini “Yeni iletiler” ve Yanıtlar” için seçebilirsiniz. Yeni mail atma ekranını açtığınızda varsayılan imza otomatik olarak gelecektir. Eğer burada bir seçip yapılmazsa mail ekranında her seferinde seçmeniz gerekir.

Yeni mail oluşturduğunuzda varsayılan imzanız otomatik olarak gelecektir. Birden fazla imza şablonu oluşturduysanız ve kişiye, kuruma göre farklı imzalı mailler göndermek istiyorsanız. Yeni oluşturduğunuz mail iletisinin hemen üst ekranında yer alan “İmzalar” menüsüne tıklayıp diğer şablonlara geçiş yapıp o imzanın mailin altına otomatik olarak eklenmesini sağlayabilirsiniz.


Microsoft Outlook üzerinde imza şablonu yapmayı anlatmaya çalıştım. Konuyla ilgili takıldığınız bir yer varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz. Ayrıca İnternet kategorisinde yer alan ve Google’un Gmail İmzası yapmak içerikli blog yazımıza da bakabilirsiniz. excel

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *