«
  1. Anasayfa
  2. Microsoft Office
  3. Microsoft Word İçindeki Resimleri Toplu İndirmek

Microsoft Word İçindeki Resimleri Toplu İndirmek

Microsoft Word veya Microsoft Excel İçindeki Resimleri Toplu İndirmek. Office dosyanızda birden fazla fotoğraflar var ve bunları kayıpsız bir şekilde bilgisayar masaüstüne indirmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz. Eğer ana dosyayı tekrar kullanacaksanız yedeğinizi alın.

Word, Excel Resimleri Toplu İndirmek

** Burada Anlatılan İşlem Microsoft Excel içinde aynı şekilde yapılmaktadır.

İşletim sistemin dosya uzantısı gösterme seçeneği varsayılan olarak kapalı gelmektedir ilk önce bu işlemi yapalım bunun için;

  • İşletim sistemi arama bölümüne dosya gezgini yazın ve çıkan sonucu tıklayın.
  • Sırasıyla üst menüden “Görünüm” ve “Dosya adı ve uzantıları Göster” özelliğini aktif edin.

  • Masaüstünde kayıtlı Office belgenizin uzantısı Word için “docx” ve Excel sürüm için “Xlsx” şeklinde olacaktır. Aşağıda ki örnek resimde ki gibi Noktadan (.) sonraki uzantıyı silip adını “zip” yazın.

Önerilen İçerik; Excel ve Word Açılan Son Dosyaları Gizlemek..

Karşınıza uyarı mesajı çıkacaktır. Onaylayın ve dosyanız sıkıştırılmış zip dosyası haline gelecektir. Şimdi dönüşen bu zip dosyasına tıklayın ve içerikte ki bütün dosyaları Bilgisayar masaüstüne çıkartın.

Çıkardığınız Dosyalar içinde bulunan Word dosyasına (Excel ise Excel olacaktır) içine bulunan “Media” klasörüne girin. İşte Word yada Excel belgenin içinde yer alan bütün resimler burada yer almaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *