«
  1. Anasayfa
  2. Bilgisayar
  3. Windows 10 Mouse İmleç Boyutunu ve Rengini Değiştirmek

Windows 10 Mouse İmleç Boyutunu ve Rengini Değiştirmek

Windows 10 fare İmlecinin boyutu ve rengini nasıl değiştiririz? Bilgisayarınızın mouse imleç görünümünü daha belirgin yapmak isterseniz boyutunu büyütebilirsiniz. Özellikle görme problemleri olan kişiler için çok kullanışlı bir Windows Mouse özelliğidir. Bu özellik, Mayıs 2019 Güncelleştirmesinde Windows 10 eklenmiştir. Bu özellik sayesinde, özellikle büyük monitörlerde mouse imleci daha belirgin olmakta ve görmeyi kolaylaştırmaktadır. Hatta Mouse imleç rengini değiştirerek daha havalı bir mouse imleç ikonu görünümde yapabilirsiniz. Herhangi başka bir programa gerek kalmadan Mouse imleç boyutunu ve rengini Windows 10 ayarlar üzerinden değiştirebilirsiniz.

Yazı İçeriği:

Mouse İmleç Boyutu ve Rengini Değiştirmek

  • Windows 10 arama bölümüne “Ayarlar” yazın (win+s tuşuna basarak ta ulaşabilirsiniz.)
  • Karşınıza gelen yeni ekrandan “Erişim Kolaylığı” yazısına tıklayın.
  • Ekranın solunda yer alan “Fare İşaretçisi” yazısına tıklayın


İşaretçi boyutunu ve rengini değişir bölümünde kullandığınız bilgisayar fare’nizin boyutlarını ve rengini kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. “İşaretçi boyutunu değiştir” bölümünde seçeneği ikonu sağ-sol yaparak fare boyutunu ön izlemeli olarak gözlemleyip seçebilirsiniz.

Yine aynı ekranda yer alan, “Önerilen İşaretçi renkleri” bölümünde fare ikonun hangi renkte olmasını istiyorsanız kendi zevkinize göre ön izleme bir şekilde seçebilirsiniz. Eğer mevcut renklerin içinde istediğiniz renk paleti yoksa (+) işaretinin yanında yer alan “Özel bir işaretçi rengi seçin” bölümüne tıklayıp istediğiniz renk ayarını yapabilirsiniz.

Bilgisayar kategorisinde yer alan Windows Kullanıcı hesabı Denetim ayarı seçeneğinin nasıl kapatıldığını öğrenmek isterseniz ilgili bağlantıyı tıklayıp blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Mouse İmlec Boyut ve Rengini Değiştirmek Videolu anlatım:

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *