«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Netflix En Çok İzlenen Orijinal İçerikli Filmleri Duyurdu

Netflix En Çok İzlenen Orijinal İçerikli Filmleri Duyurdu

Netflix en çok izlenen 10 ‘orijinal içerik’ filmi duyurdu. Çevrim içi dizi ve Film izleme platformu Netflix kendi yapımları olan ve ilk 4 haftasında en çok izlenen 10 filmin şimdiye kadar ki izlenme sayılarını paylaştı. Netflix’in algoritmasına göre filmin ilk 2 dakikasının izlenmesi o filmin izlediği anlamına geldiğini bildirmektedir.

Yazı İçeriği:

Netflix’te, İlk 4 Haftada En Çok İzlenen Filmler:

1- Extraction (99 milyon Hesap)

2020 yapımı Amerikan aksiyon gerilim filmi. Filmin yönetmenliğini, Sam Hargrave yapmış. Chris Hemswort ve David Harbour’ın başrollerinde yer aldığı Netflix orijinal yapımı Filmin IMDb puanı 6,7. Filmin konusu; Bir kaçakcının kaçırılan oğlunu kurtarmak için Bangladeş’e gönderilen bir paralı askerin hikâyesini anlatıyor.

2- Bird Box (89 milyon Hesap)

2018 ABD yapımı kıyamet sonrası korku-gerilim filmi. Yönetmenliğini Susanne Bier’ın üstlendiği yapımın olay örgüsü Josh Malerman’in 2014 tarihli romanına dayanmaktadır. Filmin IMDb puanı 6,6. Filmin konusu; Malorie adlı bir kadın ile iki çocuğun doğaüstü yaratıklara karşı verdiği yaşam savaşımını konu almaktadır.

3- Spenser Confidential (85 milyon Hesap)

Peter Berg tarafından yönetilen 2020 Amerikan aksiyon komedi filmidir. Filmin konusu; Bir cinayeti çözmek için birlikte hareket etmek zorunda kalan eski bir suçlu ile eski bir polisin hikayesini izleyeceksiniz. Film IMDb’den 6,2 puan almıştır.

4- 6 Underground (83 Milyon Hesap)

Yönetmenliğini Michael Bay’ın yaptığı 2019 Amerikan aksiyon filmidir. Filmin konusu, kenti suçlulardan kurtarmak için kendilerini ölü olarak gösterip, suçluların peşine düşen 6 kişilik milyalder grubun hikayesini konu ediyor. Film IMDb’den 6,1 puan almıştır.

5- Murder Mystery (73 milyon Hesap)

Kyle Newacheck tarafından yönetilen, 2019 Amerikan gizem komedi filmidir. Filmin konusu; evliliklerine heyecan katmak için tatile çıkmayı planlayan bir çiftin başına gelenleri konu ediyor. Film İMDb’den 6 puan almıştır. Film konusu, bir milyarderin yatında bir cinayet soruşturmasına karışan evli bir çiftin başından geçen traji komik olayları anlatıyor.

6- The Irishman (64 milyon Hesap)

Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin gerçekleştirdiği Amerika Birleşik Devletleri yapımı biyografik suç filmi. Film İMDb’den 7,8 puan almıştır. Film’de bir mafya tetikçisi olan Frank Sheeran hayatına odaklanıyor.

7- Triple Frontier (63 milyon Hesap)

J.C. Chandor tarafından yönetilen bir 2019 Amerikan aksiyon-macera filmidir. Filmin İMDb puanı,6,4.

8- The Wrong Missy (59 milyon Hesap)

Chris Pappas ve Kevin Barnett’in senaryosuyla Tyler Spindel’in yönettiği 2020 Amerikan romantik komedi filmidir. Film İMDb’den 5,7 puan almıştır.

Önerilen Netflix Konusu; internet kategorisinde yer alan, Netflix İMDB puanını göstermek isimli blog yazımıza da bakabilir ve Netflix’te İMDb puanlarının nasıl gösterileceğini öğrenebilirsiniz.

9- The Platform (56 milyon Hesap)

Korku, gerilim ve bilimkurgu temalı film. Film İMDb’den 7 puan almıştır. Filmin Konusu; Goreng, platforma sigarayı bırakmak ve hapishaneden alacağı diplomayı düşünerek kendi isteği ile girer, fakat sistemin nasıl çalıştığını bilmemektedir. Uyandığında oda arkadaşından sistemin ne olduğu ne nasıl çalıştığını öğrenir.

10- The Perfect Date (48 milyon Hesap)

Chris Nelson tarafından yönetilen bir 2019 Amerikan genç romantik komedi filmidir. Film İMDb’den 5,8 puan almıştır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *