«
  1. Anasayfa
  2. İnternet
  3. NetFlix’te Film Senaryosunu Gösteren Eklenti: ScreenplaySubs

NetFlix’te Film Senaryosunu Gösteren Eklenti: ScreenplaySubs

Online dizi ve Film izleme platformu Netflix‘in Dünya çapında hatırı sayılır bir abone kitlesi var. Geliştiriciler Netflix portalını daha eğlenceli ve kullanışlı hale getirmek için çeşitli eklentilerle geliştirmektedirler. Bunlardan biriside sitemizde yayınladığımız IMDB puanlarını #Netflix yapımların üzerinde gösteren “Trim: IMDB Ratings on Netflix” eklentisiydi. BU BAĞLANTI tıklayıp nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Şimdide başka bir Netflix eklentisi ile karşınızdayız. Film senaryolarını eş zamanlı olarak görebileceğiniz “ScreenplaySubs” eklentisi.

Yazı İçeriği:

Chrome Eklentisi: ScreenplaySubs

ScreenplaySubs, Netflix’te izlediğiniz filmin senaryosunu görüntüler ve filmin zaman damgasına göre senaryonun konumunu otomatik olarak ayarlar. Esasen senaryoları okumak için alt yazı benzeri bir deneyim sağlar. Netflix’teki tüm filmler desteklenmediğinden, https://screenplaysubs.com/movies adresindeki web sitesinde eklenen film senaryolarını takip edebilirsiniz. Eklenti Google #Chrome tarayıcı üzerinden çalışmaktadır. Film Senaryoları orijinal dili ile yayınlanmaktadır. Şu an için sınırlı sayıda film senaryosu bulunmaktadır yeni senaryolar ile arşivi genişlemektedir.

ScreenplaySubs eklentisinin en belirgin özelliği filmi izlerken eş zamanlı olarak senaryosunun görüntülenmesidir. Özellikle yapım film yapım firmalarında çalışanlar, yönetmenler, film yapım öğrencileri, senaristler için film teknikleri açısından oldukça önemlide olmaktadır.

ScreenplaySubs Nasıl Kullanılır?

Kurulum için, Google Chrome tarayıcıyı kullanmalısınız.

  • BU BAĞLANTI adresinden ScreenplaySubs Chrome eklentin sayfasına ulaşın
  • Google Chrome Ekle butonuna tıklayıp eklentiyi tarayıcınıza kurun.

ScreenplaySubs eklentisine eklenen film senaryolarını: https://screenplaysubs.com/movies bu sayfadan takip edebilir hatta “Watch” butonuna tıklayıp Netflix üzerinden izleyebilirsiniz de. Şu an bu yazı yayınlanırken 13 film bulunmaktadır. Ancak her hafta yeni senaryolar eklenerek geliştirilmektedir.

Netflix’in gizli film kategorilerine ulaşıp daha çok film / dizi keşif etmeyi öğrenmek isterseniz BU BAĞLANTI adresine tıklayıp öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *